Číšník odmítl udělat espresso. Hosta poslal do automatu na nádraží

21. 05. 202305:42
Číšník odmítl udělat espresso. Hosta poslal do automatu na nádraží
foto: Redakce PrahaIN.cz/Pražský orloj

Před dvěma týdny jsme zprostředkovali zážitek z restaurace Joy Burger bar a gril v Praze. Tamní číšník dvojicí hostů řekl, že pokud nebudou jíst, uvnitř sedět nesmějí. Provozní podniku to prý neuznává. Alternativou se stala zahrádka.

Má kapacitu asi šestnáct míst a v tu dobu se tu nenacházel nikdo. V podvečer bylo venku sedm stupňů. „Teplo nebylo, měli jsme zimní bundy a vevnitř rozhodně plno nebylo. Nikomu bychom tu místo nezabírali,“ popsal redakci muž.

S podobně trpkými zkušenostmi se na redakci obrátilo hned několik dalších lidí.

Vesměs uváděli, že si přišli na obtíž, když v centru zašli třeba jen na kávu.

Jedním z pisatelů byl náš čtenář z Kolína, třiadvacetiletý Petr Vlasák. Několikrát jsme využili jeho služeb, když fotil restaurace u nich ve městě. Tentokrát zavítal do Prahy. Chtěl si vyfotit památky a vydal se pochopitelně do centra. Skončil na Staroměstském náměstí.

První překvapení nastalo u orloje. „Fotil jsem hospody, je tam nějaká pivnice, jenom ilustrační fotky. Vyběhl na mě jeden pingl, ať přestanu fotit, že si to nepřeje. Tak jsem přestal a šel dál, je to tam jedna hospoda vedle druhé,“ popisuje muž. Na své zrcadlovce má výraznou nálepku „I love Kolín“.

Už jsem to zažil, vzpomíná host

Po hodině bloudění centrem si šel sednout do další z restaurací v centru. Pyšnila se nápisy o čerstvých rybách a těstovinách. „Viděl jsem ceny a věděl, že tam jíst nebudu, ale už jsem seděl. Dal jsem si na stůl foťák a chtěl něco k pití. Obsluha, vyloženě otrávená, za mnou přišla a chvíli koukala. Pak se zeptal, co chci, řekl jsem, že kafe. On na mě koukal, na foťák, na batoh, pak mi řekl, že jsem asi buran z Kolína, že to budu mít levnější na nádraží, ať si ho tam dám v automatu. Co jsem měl dělat, zvedl se a odešel,“ doplnil pro redakci.

Nic si z toho prý nedělá. Na podobné chování nejednou narazil i v Kolíně nebo v Nymburku, kam dojíždí na školu.

S dalšími zážitky, jak jsme uvedli výše, se svěřili sami čtenáři serveru PrahaIN.cz.

„Už jsem to psal několikrát na různých diskuzích, že mě vyhodili z kavárny U Orloje. Když jsem se slušně zeptal, jestli si můžu dát u nich kávu, řekli: ´Hele, vole, tak na tebe jsme tu čekali´. To řekl pingl, když si prohlédl mou železničářskou uniformu. Mám i video, kde mě později vysvětlují číšníci, že prý to mohlo být proto, že mají smluvně zajištěná místa pro zahraniční turisty na obědy a večeře.“

„A toho je plné Staré i Nové Město. Na stížnost na netečnost magistrátu k provozu velikonočního Staroměstského náměstí přišla odpověď od provozovatele Taiko, že vše je v souladu s požadavky spokojených návštěvníků,“ uvedla další čtenářka.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných