Dalejský park se může pyšnit novou venkovní posilovnou

11. 10. 202207:28
Dalejský park se může pyšnit novou venkovní posilovnou
foto: MČ Praha 13/Nová venkovní posilovna v Dalejském parku

V Dalejském parku poblíž ulice Jaroslava Foglara na Praze 13 je pro příznivce sportovních aktivit nově k dispozici venkovní posilovna s prostorem pro cross trénink. QR kódy poradí jak cvičit správně a efektivně.

Podle informací na webu Prahy 13 je posilovna určena pro všechny nadšené sportovce. Pro posilování a protažení svalů na čerstvém vzduchu bylo v parku instalováno celkem šest cvičících sestav. Všechny jsou určeny pro cvičení s vlastní vahou a jsou tak vhodné pro všechny věkové i výkonnostní kategorie.

Posilovnu chtěli návštěvníci

Podle slov starosty městské části Davida Vodrážky (ODS) vyjádřili požadavek o zbudování venkovní tělocvičny samotní návštěvníci parku. Ten prošel před třemi lety celkovou rekonstrukcí a právě prostor pro cvičení v něm dle ohlasů místních chyběl.

„Návštěvníci mohou z umístěných QR kódů na svá mobilní zařízení ihned získat informace o tom, jaké cviky zde lze provádět a na které svaly jsou zaměřena. Pro milovníky cyklistiky je zde k dispozici také rotoped. Věřím, že si zde každý může najít své cviky podle vlastních možností,“ dodala místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

Venkovní posilovny na třináctce přibývají

Prostor pro sportovce z třinácté městské části nově nabízí také park U dvojčat v Tlumačovské ulici. Sportovní i odpočinková zóna, včetně fitness koutku, tam vznikla v rámci letošní celkové rekonstrukce.

Rekonstrukcí za více než sedm milionů korun prošlo také sportovní hřiště v areálu Fakultní základní školy Mezi Školami. Vedle nové běžecké dráhy nabídne i multifunkční hřiště pro míčové hry nebo workout koutek. Ve vyhrazených časech je navíc přístupné i široké veřejnosti.