Do lesů na Praze 4 vstupujte opatrně, budou se kácet stromy

06. 12. 202319:11
Do lesů na Praze 4 vstupujte opatrně, budou se kácet stromy
foto: Redakce, PrahaIN.cz/Les, ilustrační foto

Zimní období je časem průklestu lesních porostů. Nastala doba omlazování pražských lesů.

Pily jsou už připraveny ve čtvrté městské části. Lesy hlavního města Prahy začnou v tomto týdnu výrazně omlazovat porosty dubu zimního. Informuje o tom web této městské části. Lesní práce budou v dotčených lesních katastrech probíhat až do konce roku.

Veřejnost dostala ze strany úřadu ujištění, že v žádném případě nepůjde o velkoplošné kácení, ale především o průklest jednotlivých stromů v lesním porostu.

Lesy v hlavním městě by tak měly být nadále udržitelně obhospodařovány a nenaruší to fungování lesních ekosystémů. Návštěvníci lesa se proto nemusejí bát vzniku lesních holin.

Ke kácení bude docházet postupně na čtyřech místech Kunratického lesa a na jednom místě v lesoparku Hodkovičky.

Radnice městské části žádá, aby návštěvníci lesa dbali zvýšené opatrnosti a dávali pozor na informační a výstražné cedule a nápisy.