Fanoušci budou moci v neděli sledovat hokej na pražském Staroměstském náměstí

25. 05. 202411:10
Fanoušci budou moci v neděli sledovat hokej na pražském Staroměstském náměstí
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Fanoušci, ilustrační foto

Lidé budou moci sledovat nedělní zápasy o medaile z hokejového mistrovství světa v Praze na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí. Organizaci zajistí společnost Taiko, na místě bude kromě obrazovky také pódium a stánky s občerstvením. ČTK o tom v pátek informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Obrazovky bude město instalovat v sobotu. Projekce víkendových zápasů chystají i některá další města po celé republice.

Česká reprezentace ve čtvrtek porazila tým Spojených států a v sobotním duelu o postup do finále se utká se Švédskem. Ve druhém semifinále bude hrát Kanada se Švýcarskem. Poražení z obou zápasů si zahrají o bronzové medaile, vítězové o titul mistrů světa.

Utkání o třetí místo se bude hrát v neděli od 15:20, souboj o zlato začne ve 20:20. „Program na sobotní utkání mistrovství světa není zajištěn, projekce se uskuteční pouze v neděli,” uvedl Hofman. Po dohodě s Českou televizí se budou vysílat obě utkání s komentářem. „Samotná projekce utkání bude pokračovat tak, aby co nejméně zatěžovala okolí,” dodal. Kvůli omezení hluku bude i prodej občerstvení a nápojů ukončen ve 22:00.

V sobotu se budou na náměstí instalovat některá zařízení, samotný program začne v neděli ve 13:00. Po celý den budou platit v okolí náměstí dopravní omezení, bezpečnost zajistí složky Integrovaného záchranného systému. Do ulic Celetná, Pařížská, Dlouhá a Železná bude zakázán vjezd vozidel z důvodu bezpečnosti a ochrany majetku.

Podle informací ČTK je v jednání také možné setkání fanoušků s českými hokejisty v pondělí 27. května na Staroměstském náměstí, záležet však bude mimo jiné na konečném úspěchu české reprezentace. O akci tak zatím není rozhodnuto.