Hasiči na Praze 8 převzali nové vozidlo. Dočkat by se mohli i nové zbrojnice

15. 06. 202411:05
Hasiči na Praze 8 převzali nové vozidlo. Dočkat by se mohli i nové zbrojnice
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Hasiči, ilustrační foto

Městská část Praha 8 investovala do místních hasičů. Mezi novinkami je moderní hasičský automobil ve sboru dobrovolných hasičů. Dočkat by se mohli ale i nové hasičské zbrojnice. Ta dosavadní se nachází v prostorách psychiatrické nemocnice.

Sbor dobrovolných hasičů na Praze 8 má podle webu 88 členů. Jeho součástí je také Kolektiv mladých hasičů se 37 členy a Jednotka sboru dobrovolných hasičů. Ta byla zřízena 1. dubna 2019 a v současnosti je v jednotce zhruba 18 členů.

Jak uvedla městská část ve své tiskové zprávě, u Jednotky sboru dobrovolných hasičů Prahy 8 nově zaparkoval moderní hasičský automobil MAN. Ten poslouží u technických zásahů jako dopravní nehody nebo například i ekologické havárie.

„Naše jednotka dobrovolných hasičů je v současné době jednou z nejvíce vytížených na území hlavního města. Vzhledem k tomu, že mnoho zásahů je technického charakteru, bude vozidlo nasazeno do výjezdu v co nejkratší době,“ uvedl místostarosta Jiří Vítek (Patrioti).

Nová hasičská zbrojnice

Dočkat by se měli hasiči na Osmičce i nové zbrojnice, jak uvádí tisková zpráva Prahy 8. O její výstavbě městská část komunikovala s investorem. Ve středu 12. června 2024 radní odsouhlasili plánovaný prodej pozemku v lokalitě Pomořanská, na kterém investor v rámci výstavby vytvoří i moderní prostor pro místní dobrovolné hasiče.

„Díky prodeji pozemku jsme se dokázali s investorem domluvit i na podobě projektu, který tu vyroste a má potenciál stát se novým lokálním centrem sídliště, zároveň naplní i potřeby městské části. Nebude se tak opakovat situace nedalekého projektu Troja Horizont, kde si majitel pozemku prosadil soudní cestou výstavbu bez jakékoliv dohody s městskou částí,“ sdělil ve zprávě místostarosta Radomír Nepil (ANO).

„Bez dobrovolných hasičů by záchranný systém v Praze nemohl fungovat. Podmínky, ve kterých působí, se samozřejmě odrážejí i na chuti a motivaci tuto práci dělat, proto jsem rád, že se jejich situace u nás na Osmičce konečně vyřeší,“ uvedl Jiří Vítek.

Kromě hasičské zbrojnice se investor zaváže i k vybudování multifunkčního moderního hřiště se zázemím a horolezeckou stěnou. Prodej pozemku bude nyní ještě projednávat zastupitelstvo.