Hobulet sedmé městské části bodoval v soutěži zpravodajů

15. 07. 202308:58
Hobulet sedmé městské části bodoval v soutěži zpravodajů
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Úřad městské části Praha 7

Soutěž o nejlepší zpravodaj roku 2022 zná své vítěze. Sedmá městská část bezkonkurenčně ovládla kategorii městských plátků se svým Hobuletem. Porota ocenila grafiku, texty i pestrost rubrik.

Dvanáctý ročník soutěže o nejlepší zpravodaj vyhlásila již tradičně Katedra politologie FF UP v Olomouci, společnost Civipolis, Unives, Sdružení místních samospráv (SMS ČR) a Angelus Aureus. Soutěže se zúčastnilo téměř 300 zpravodajů z celé České republiky, ten z Prahy 7 bral dle informací na webu první místo.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 4. července na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle. Cenu za první místo v kategorii městských zpravodajů si převzala šéfredaktorka Hobuletu, Natalie Kolláriková.

Naprostá jednička, není co vytknout

„Za nás hodnotitele naprostá jednička mezi letos přihlášenými zpravodaji. Zaujala nás grafika, texty i pestrost rubrik. Tomuto zpravodaji není co vytknout. Líbí se nám zajímavé a po letech zase nové zpracování,“ řekla k tomu dle informací z webu SMS ČR za porotce Marie Machačová, která akci moderovala.

Druhé místo kategorie městských zpravodajů patřilo Třeboňskému světu, který vydává jihočeská Třeboň. Třetí příčku pak obsadil Vysokomýtský zpravodaj z Vysokého Mýta v Pardubickém kraji.

Z obcí zaujal Blučinský zpravodaj

V kategorii obecních zpravodajů se pak dle informací z webových stránekCivipolis porotě nejvíce líbit Blučinský zpravodaj, který vydává obec Blučina v Jihomoravském kraji. „Za mě jde o top zpravodaj mezi těmi obecními. Je svěží, moderní, jiný. Zaujaly nás velké fotky, výborná je i kvalita textů, pestrost rubrik,” dodala Machačová.

Stříbro patřilo Hrádeckým novinám z obce Hrádek v Moravskoslezském kraji. Ty v minulosti bodovali také v kategorii nejlepší rubrika. Třetím oceněným obecním plátkem pak byl Magazín ze života obce Hvozdná ve Zlínském kraji.

Nejlepší rubrika se věnuje stromům a houbám

V kategorii zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin zvítězil Zpravodaj Mikroregionu Hustířanka – dobrovolného svazku obcí se sídlem v obci Dubenec v Královéhradeckém kraji. Kategorii nejlepší rubriky či příspěvku pak opanovala rubrika Petra Zehnálka z Morašického občasníku. Ten vydává obec Morašice z Pardubického kraje.

„Porota oceňuje autora za to, jak poutavě a zasvěceně přibližuje čtenářům zajímavosti z okolí, které často přehlížíme,” uvedl za hodnotitele Pavel Šaradín. Zehnálek v hodnocených zpravodajích píše o starých ovocných odrůdách a o houbách.