„Horší než mor,“ řekli zaměstnanci Albertu o kontrole z kraje. Rovnat museli každou ředkvičku

06. 04. 202305:25
foto: Jan Holoubek, PrahaIN.cz/Albert v OC Flora

PrahaIN.cz se v pátek 24. března vydala na obhlídku do prodejny Albert v obchodním domě Flora. Na první pohled se nejednalo o nijak výjimečný den. Poté, co jsme měli možnost hovořit se třemi nervózními zaměstnanci, se náš pohled zaměřil na detail.

Každá ředkvička se leskla víc než vánoční ozdoby, pomeranče byly srovnané pomalu podle pravítka, jogurty byly v pozoru tak, že by podle nich šlo rýsovat. Celá prodejna vypadala jako před slavnostním otevřením.

Zaměstnanci skoro běhali po prodejně. Důvod?

„Přijela kontrola. Už jsou tu. Horší než mor. Z kraje, z vedení, já ani nevím, kolik jich vlastně je, ale manažer je taky pěkně nervní,“ řekl pro PrahaIN.cz jeden ze zaměstnanců. Jelikož ho nechceme ohrozit, nebudeme zveřejňovat pozici.

Řekl nám ale, kolik bere, že se nezastaví, že je příšerně nervózní. Opodál stojící kolegyně právě vyrovnávala paštiky. „Kontrola?“ zeptali jsme se. „Ani mi nepovídejte, od rána blázinec, šílené, co se kolem toho děje,“ dodala, otřela zpocené čelo a hbitě zasunula plastové dveře chladicího boxu. Pak znenadání zmizela.

Důvodem byla přítomnost těch, kteří právě kontrolovali.

„Už jdou?“

PrahaIN.cz se ke skupině nenápadně přidala. Jednalo se o dva muže v košilích a ženu. Zřejmě nejvyšší zástupce firmy. „A tohle se bude prodávat?“ zeptala se, když viděla umístění jednoho z výrobků vysoko nad úrovní oči. „Asi ne, že?" prohodila ironicky. Předmět tam ovšem nechala a šla dál.

Za ní celkem viditelně postával čtyřicátník s krátkými vlasy a tvrdými deskami. Do nich si poznamenával úkoly, které „z kraje“ přicházely.

Potom jsme se vydali k pečivu. Úsek se nachází na opačné straně od zeleniny, jak už to v hypermarketech bývá. Jeden z přítomných zaměstnanců právě rovnal rohlíky. „Už jdou?“ zeptal se kolegy, který nenápadně vykouknul zpoza regálu s přesnídávkami. „Nevidím,“ hlásil.

Oba se pak v tichosti odebrali do dalších uliček, odkud sondovali stav věcí.

Foto: PrahaIN.cz

I pokladní měla strach

Pro nás šlo o docela vtipné komenty, pro zaměstnance Albertu nikoli. „Jsem nervózní, hodně, hodně,“ řekl nám muž, s nímž jsme hovořili už na začátku.

Bude vhodné přidat i naše hodnocení. Prodejna totiž vypadala jako ze škatulky. Všechno bylo doplněné, nechybělo v ní nic. Banány byly žlutavé, jogurty ani salámy nebyly pár dnů před exspirací, pečivo vonělo. Když jsme si vzali dvě avokáda, okamžitě za námi byla paní od zeleniny, aby zakryla mezeru. I ona byla z kontroly vyloženě napjatá.

Celou situaci korunovala pokladní.

Během markování našeho nákupu koukala, odkud se „z kraje“ objeví. Závěrem se zeptala, jestli chceme tašku za čtyři koruny. Chtěli jsme. Peníze si ale nezvala, protože ti „z kraje“ se právě blížili. Nechali jsme jí dvacetikorunu, popřáli úspěšné zvládnutí dne a odešli. Téměř nás nevnímala…

PrahaIN.cz se už v sobotu 25. března obrátila na tiskové oddělení společnosti Albert. Chtěli jsme vědět, jak to vlastně dopadlo a jestli byla nervozita oprávněná. Odpověď bohužel do vydání materiálu nedorazila.