I přes gramatickou chybu lidi dojímá vzkaz na vietnamské večerce

23. 07. 202310:22
I přes gramatickou chybu lidi dojímá vzkaz na vietnamské večerce
foto: PrahaIN.cz/Vietnamská večerka, ilustrační foto

Vietnamská komunita patří dlouhodobě mezi ty nejoblíbenější. Spolu se Slováky jde o letitý trend. Češi oceňují jejich obrovskou pracovitost, kdy především majitelé nebo provozovatelé večerek pracují prakticky nepřetržitě.

Dalším velkým pozitivem je, že se i starší generace Vietnamců naučila obstojně česky. Mizí tak jakákoli jazyková bariéry. Mladší generace Vietnamců už hovoří česky zcela bez přízvuku.

PrahaIN.cz byla upozorněna na vzkaz na jedné ze zmíněných prodejen, která se nachází v Seifertově ulici v Praze 3. Snímek jsme dostali hned dvakrát. A dvakrát s pozitivním komentářem, že je to velmi milé.

Když už jsme byli u daného tématu, zeptali jsme se ve dvou dalších prodejnách, tentokrát na Vinohradech, jak to vlastně s dovolenou u Vietnamců je.  Z několika rozhovorů vyplynulo, že sami Vietnamci rozlišují svou generaci a generaci dětí. Ti mladší prý jezdí úplně stejně, jako to mají čeští studenti a česká mládež.

Od pondělí už bude zase oteveřeno. Foto: čtenář pro PrahaIN.cz

Opačně je to u jejich rodičů. Ti klasickou dovolenou fakticky neznají. Aby zavřeli a odletěli na dva týdny například do Itálie nebo do Chorvatska, prý neexistuje. Nejčastějším cílem je jejich rodná zem, kam obvykle posílají i část vydělaných peněz.

„Jsme tu rádi, ale dostaneme se možná jednou ročně domů. Někdy letíme všichni, to jen výjimečně. Většinou manželka a děti, já zůstávám,“ uvedl muž, který se představil jako Ngyuen Hung.

Jeho věty potvrdili v další večerce. Tam se s námi dlouze bavit nechtěli.

Kvůli nízkým tržbám ji totiž na Vinohradské třídě zavírají.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných