Informační kancelář Prahy 6 nově v ÚVN ve Střešovicích

21. 10. 202317:16
Informační kancelář Prahy 6 nově v ÚVN ve Střešovicích
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Ústřední vojenská nemocnice

V rámci rozšiřování služeb pro veřejnost otevřela Městská část Praha 6 novou informační kancelář. V areálu Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ve Střešovicích bude veřejnosti, pacientům i zaměstnancům nabízet služby CzechPOINTu nebo ověřování listin.

Kancelář je snadno dostupná nejen přímo z nemocnice, ale i z okolí. Nachází se v přízemí pavilonu I v areálu ÚVN, asi čtyři minuty chůze od tramvajové zastávky Vojenská nemocnice. Otevřeno má vždy v úterý a ve čtvrtek od 8 do 12 a od 12:30 do 16 hodin. O jejím otevření informoval web Prahy 6.

„Ne všechny záležitosti už jdou vyřídit online, i když na tom intenzivně pracujeme. Proto hledáme další cesty, jak přiblížit služby úřadu k lidem. Věřím, že pacientům, kteří v nemocnici tráví delší čas, ale i zaměstnancům nemocnice, kteří často pracují v době běžných úředních hodin, přijdou služby v areálu vhod a budou je využívat,“ informoval starosta Prahy 6 Jakub Stárek (ODS).

Nemocnice poskytla prostory zdarma

Kancelář vyřizuje agendu související s datovými schránkami, výpisy z rejstříku trestů, živnostenského nebo obchodního rejstříku, provádí ověřování podpisů a listin nebo autorizované konverze dokumentů. Prostory pro ni poskytla nemocnice zdarma.

Provoz je kombinován s obdobnou pobočkou, která se nachází na Petřinách. Ta bude otevřena v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin s půlhodinovou přestávkou od 12 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin taktéž s půlhodinovou polední pauzou.

Šestka má ještě další tři informační kanceláře

Další informační kancelář Prahy 6 se nachází v ulici Československé armády a otevřeno má každý den od 8 hodin. V pondělí a ve středu do 18 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 16 hodin a v pátek pouze do 14 hodin. Stejnou otevírací dobu má také informační kancelář Bělohorská.

Informační kancelář Delta v ulici Vlastina pak otevírá každý den v 8 ráno a s půlhodinovou přestávkou od 12 hodin má otevřeno v pondělí a ve středu do 18 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek do 14 hodin. V úterý a ve čtvrtek navíc mezi 14. a 16. hodinou ověřuje v terénu.

Výpisy z rejstříků či podání vůči státní správě

Kontaktní místa veřejné správy Czech POINT představují hustou síť míst, na kterých si mohou občané požádat o výpisy z veřejných i neveřejných rejstříků či registrů nebo učinit podání vůči státní správě.

Na těchto místech je možné požádat o výpis z informačních systémů veřejné správy jako je výpis z Rejstříku trestů nebo Katastru nemovitostí. Je také možné podávat ohlášení živnosti do registru živnostenského podnikání, žádat o zřízení datové schránky či o změnu údajů. K dispozici jsou dále výpisy ze základních registrů.

Pro získání výpisů nebo učinění podání je pak obvykle nutné přinést podklady v podobě dokladu totožnosti, plné moci v případě zmocněnce nebo rodný list či soudní rozhodnutí v případě zákonného zástupce.

Seznam všech kontaktních míst v Praze je k dispozici na webu Czech POINT.