Jorkšír zahnal dva zloděje. Vyděsila je ozvěna jeho štěkotu v garážích

08. 04. 202312:18
Jorkšír zahnal dva zloděje. Vyděsila je ozvěna jeho štěkotu v garážích
foto: Pixabay.com license/Jorkšír

Už v prosinci loňského roku vyzpovídala PrahaIN.cz dva pracovníky ostrahy. Působili v obchodním centru na Andělu, později bylo jejich hlavní působiště děleno mezi Fashion Arenu Prague Outlet ve Štěrboholech a několik menších obchodů.

Také nyní se drží svého oboru.

Ostrahu obchodních domů nicméně vyměnili za ostrahu bytů. Především na území Prahy 4, konkrétně Podolí, Krče a Kavčích hor. Právě zde došlo před dvěma týdny k pozoruhodné události. V domě s luxusními byty totiž právě nefungovala elektrická vrata. Prý se rozbil motor a vrata musela zůstat nonstop otevřená.

„Není to hlavní, ale ani vedlejší cesta, kde ten barák leží, je to přiměřeně klidná lokalita, jak to na Praze 4 bývá,“ řekl jeden z mužů pro PrahaIN.cz. Jejich práce prý sice může působit stereotypně, ale mají ji rádi. „V obchodech jsme naráželi hlavně na zloděje. Jednou, dvakrát to přežijete, ale my jich měli v rukách stovky, to už si myslíte, že celá republika krade a fetuje,“ dodává druhý.

Společně pracují pro stejného soukromníka, ostrahu však dělají jednotlivě. Bytové domy jsou prý mnohem lepší, jelikož v nich bydlí ´normální´ lidé. Občas s nimi pohovoří, vykouří cigaretu. O to víc dotyčné dvojici záleží na bezpečí nájemníků.

Když se vrátíme do oblasti Kavčích hor, do domu, kde nefungovala vjezdová vrata do garáží, necháme znovu naše dva zdroje mluvit.

Světla blikala, štěkot se rozléhal…

„Garáže nejsou pořád osvětlené, mají tam takové ty spouštěcí. Když se tam dostanete s autem, rozsvítí se to jako na letišti, fakt zážitek. Ten večer, o kterém jsme vám chtěli říct, světla zlobila. Problikávala a zase zhasínala. Máme tam čipy, máme baterku, odpípneme si místo kontroly a jdeme dál,“ popsali osudnou noc.

Tou dobou, jak se dozvěděli později, totiž opodál číhali dva zloději. Tipovali si čas, kdy se dostat dovnitř a v garážích něco ukrást. Jejich plán však nevyšel. Nezhatila ho ovšem ostraha, ale asi dvoukilový jorkširský teriér. Ten se totiž majitelce zaběhl při venčení do garáží, kde zřejmě něco cítil.

„Tak a teď je to nejzajímavější. Já dál obcházel dům, když vidím, jak ta dvě individua mažou z garáží. Hned jsem se rozběhl za nimi, ale u garáží jsem slyšel, ať nikam neběhám. Lekl jsem se, že někomu něco udělali! Bál jsem se! Ale tam stála paní s tím jorkšírem a sice byla trochu vylekaná, ale ta mi právě řekla, že pes byl někde u auta, když tam ti dva vlezli a začal strašně štěkat. Jak byla tma, blikala světla a garážemi se rozléhal ten pištivý štěkot, tak se zlodějíčci lekli a vzali nohy na ramena, normálně je zahnal tak malý pes,“ uvedl muž z ostrahy.

Na policii prý nic nehlásili, jelikož nedošlo k žádné škodě, což si PrahaIN.cz ověřila.

Historka má ještě jednu pointu, neméně zajímavou.

„Chtěl jsem toho zachránce kol a pneumatik ocenit, koupil jsem mu dva pořádné davelské špekáčky, ale to šla panička málem na lopatky, že prý to v žádném případě nesmí, tak jsem je snědl sám,“ dodal pro naši redakci letitý sekuriťák.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných