Konec chrtího závodiště v Motole. Praha chce stavět

21. 04. 202207:38
Konec chrtího závodiště v Motole. Praha chce stavět
foto: Facebook Greyhound Park Motol/Chrtí závody, ilustrační foto

Praha bude jednat o odkupu chrtího závodiště v Plzeňské ulici v Praze 5. Tuto možnost zvažovala již v prosinci minulého roku. Cena by se měla pohybovat kolem 186 milionů korun. Jednáním dnes členové zastupitelstva pověřili odbor hospodaření s majetkem.

Závodiště se nachází na pronajatých pozemcích města. Pronajala si ho firma Czech International v roce 2005. Smlouva je na 30 let s možností prodloužení na dalších 10 let. V roce 2013 na nich firma otevřela areál s chrtím závodištěm, jehož vybudování vyšlo asi na 350 milionů korun bez nemovitostí a zázemí s občerstvením. Součástí areálu jsou i restaurace a pod budovou je parkoviště pro téměř 200 aut.

Magistrát chce ale nyní na tomto místě vystavět cyklistické centrum s velodromem. Velodrom je oválná sportovní dráha pro tréninky a soutěže, velikostně se obvykle pohybuje mezi 150 a 500 metry.

Městský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09) odkup podpořil, protože se areál v současnosti nevyužívá. Očekává ale, že jednání budou komplikovaná.

Firma CZECH International chtěla na místě zase vystavět byty. Magistrát ale žádala o povolení neúspěšně. Následně požádala o odkup pozemků a když ani to nebylo ze strany města umožněno, nabídla magistrátu ukončení nájemní smlouvy s úhradou 400 milionů korun ze strany Prahy za údajné zhodnocení majetku.

Ředitel majetkového odboru Jan Rak na jednání výboru uvedl, že město si nechalo zpracovat posudek hodnoty nemovitostí. Částka se vyšplhala na 186 milionů korun. Podle jeho názoru by mělo usilovat o jejich odkup. „Bylo by hospodárné, kdybychom v tuto chvíli udělali vhodné kroky, protože dochází podle jednoho z právních názorů k porušování uzavřené nájemní smlouvy," dodal Rak.