Kroupy v Praze utloukly slepice

10. 07. 202416:45
Kroupy v Praze utloukly slepice
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Kroupy v Praze, 10. 7. 2024

Až třícentimetrové kroupy se po 16:00 objevily v Praze. Rázem způsobily nemalou paniku. Server PrahaIN.cz měl možnost hovořit se ženou, která v šesté městské části přišla hned o několik slepic.

Jak nám řekla, zabily je právě kroupy o velikosti malých balvanů.

„Vyletěla jsem ven ke kurníku, ale ten byl zavřený, takže slepice zůstaly venku a přišla jsem o ně,“ povzdechla si.

Kroupám se nevyhnula ani obec Tuchoměřice. Náš reportér je vyfotil se slovy, že byl jejich velikostí zaskočen.

Další náš reportér sdělil, že je právě v zaseknutém vlaku IC 511 před Pardubicemi. „Silný liják, spadlý strom na trakční vedení, takže tu stojíme a čekáme.“ Foto: PrahaIN.cz

Jak nám sdělil Český hydrometeorologický ústav: „V Praze se očekává výskyt velmi silných bouřek doprovázených přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů, v opakovaných bouřkách i přes 70 milimetrů a nárazy větru kolem devadesáti kilometrů v hodině a kroupami kolem tří centimetrů. Vzhledem k vysoké nasycenosti území může docházet k lokálnímu zatopení nebo se může vyskytnout i přívalová povodeň.“

Upozornění na bouřky je v platnosti až do čtvrté hodiny ranní a nese označení vysokého stupně nebezpečí. Centrum Prahy prozatím zůstává klidné, nespadla (16:45) ani jedna kapka. Zvedá se ovšem vítr a nebe je velmi zatažené.

Žádné zásadní problémy doposud nebyly ve spojitosti s počasím zaznamenány na silnicích, o mimořádných událostech neinformovali ani hasiči.

Redakce bude situaci nadále sledovat.

Kroupy v Praze. Foto: PrahaIN.cz