Luděk Sobota (79). Pracuju stále, věkem se nezabývám…

01. 02. 202316:42
Luděk Sobota (79). Pracuju stále, věkem se nezabývám…
foto: Archiv Adrieny Sobotové, se svolením pro PrahaIN.cz/Adriena Sobotová a Luděk Sobota

Nejdůležitější pro člověka je stálá aktivita. A to jak v soukromém, tak v pracovním životě. Nezůstávat sedět doma, nezabývat se věkem a nabíjet se energií. Představa o poklidném životě a sezení doma u televize je děsivá. V rozhovoru pro PrahaIN.cz to prohlásil známý komik Luděk Sobota (79).

Herec konstatoval, že nejvíc energie čerpá v divadle Semafor, kde hraje v několika představeních a při kontaktu s publikem.

„Trochu teď byl problém v tom, že kolega Jiří Krampol občas mívá zdravotní potíže, a tak jsme museli některá představení odložit. V takovém případě ale nasadíme s ostatními kolegy návštěvní dny. Jsem sice už taky v určitém věku, ale dokud to půjde, tak budu hrát. Neumím si představit, že bych jen tak seděl doma, četl knížky, nebo se nudil u televize. Takový život by mě nebavil,“ řekl Luděk Sobota.   

Zloděj dostal šok

Před deseti lety během zimy ležel Luděk Sobota s chřipkou, která se za několik dní změnila na zánět průdušek. Komik se uprostřed noci začal dusit a vyběhl z domu, aby se nechal ošetřit v nedaleké Nemocnici Na Homolce. Před domem však narazil na zloděje, který se ve stejném okamžiku snažil otevřít zamčenou branku k domu. Tak začala jeho zřejmě nejslavnější historka, která už mnoho let baví rodinné přátele i četné publikum.

„Jako správný hypochondr mám o sebe neustálý strach. V okamžiku, kdy se mi začalo v noci špatně dýchat, tak jsem nabyl dojmu, že za chvilku by mi mohlo jít o život. A protože je hned vedle našeho domu nemocnice, vyrazil jsem tam, aby mě dali do pořádku. V okamžiku, kdy jsem rozrazil branku před domem, stál před ní zloděj, který se ji snažil otevřít. Vyděsil se, dal se na útěk. Já jsem běžel směrem k nemocnici a vypadalo to, jako bych toho zloděje pronásledoval. Musel to být neuvěřitelný pohled. Přede mnou letěl vyděšený zloděj a za ním Sobota v rozevlátém županu. Naštěstí jsem pak zahnul k nemocnici a zloděj zdrhnul,“ popsal dramatické okamžiky Luděk Sobota.  

„Všechno se to odehrálo tak rychle, že jsem si ani pořádně nestačil uvědomit, co se vlastně děje. Mně byl ten zloděj úplně ukradený. Mě hnala představa, že se udusím a co se dělo okolo, mi bylo jedno.  Začalo mi to docházet, až když jsem byl po ošetření v nemocnici zase doma. Ten neuvěřitelný zážitek tehdy rozveselil moji manželku (manželka Adriena to potvrzuje hlasitým smíchem). Paradoxní je, že mi tehdy opravdu nebylo dobře a skutečně jsem se tehdy dusil. Když dnes tu historku vyprávím, tak se u ní dusí lidi smíchem,“ dodal komik.

Nejlepší historky se nedají vymyslet

Herec prohlásil, že si na tuto podivnou a kuriózní historku občas vzpomene a rád by věděl, jaký byl zlodějův další osud. Smířil se s tím, že se toto tajemství nikdy nedozví.

„Ono je to takové trochu zvláštní. Už dávno jsem si uvědomil, že nejpodivnější momenty a zážitky člověk zažívá naprosto nečekaně a není na ně vůbec připravený. Kdyby mi před lety někdo vyprávěl, že uprostřed noci v Praze k smrti vyděsím skutečného zloděje, tak bych se na něj díval jako na blázna. No vidíte a ono se to skutečně stalo a jak to tak vypadá, tak si tu historku lidé budou vyprávět ještě za deset let,“ dodal Sobota.    

Zloděj okradl Sobotovu manželku

Zážitek se zlodějem měla nedávno i Sobotova manželka Adriena, které u benzínové pumpy ukradl peněženku řidič náklaďáku. Incident hlásila na policii. A přestože měla k dispozici i  záznam z bezpečnostních kamer, příslušníci prý neudělali vůbec nic. „Nakupovala jsem benzín a pár věcí. Nevšimla jsem si, že mi peněženka spadla z pultu na zem a nemohla jsem ji najít. Vedle mě stál řidič náklaďáku a tvrdil mi, že nic neviděl. Když jsme se později podívali na záznam z kamer, tak bylo vidět, že celou dobu zatímco jsem ji hledala, tak na mojí peněžence stál. Pak dokonce i naftu zaplatil mými penězi a odjel. Nahlásila jsem krádež na policii, dostali i záznam z kamer a od té doby se nic neděje. Prostě se na to vykašlali,“ pokrčila Adriena rameny.         

Luděk Sobota s manželkou a synem bydlí už mnoho let na Malvazinkách a jeho rodina už patří mezi starousedlíky. Mají zde řadu rodinných přátel a líbí se jim i dostatek zeleně.

„Chodíme si udržovat kondici procházkami po okolí. Je tady příjemně a celkem bezpečno. Vypadá to, jako by se při tom incidentu se zlodějem vyděsila celá pražská galerka,“ ukončil Luděk Sobota. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných