Malíř pokojů žádal oslovení „mistře“. Po majitelce bytu chtěl, aby mu „ukázala svou štětku“

09. 08. 202310:10
Malíř pokojů žádal oslovení „mistře“. Po majitelce bytu chtěl, aby mu „ukázala svou štětku“
foto: Pixabay.com license/Malíř pokojů.

PŘÍBĚH: V polovině července přinesla PrahaIN.cz svědectví jedné starší ženy, která si domů pozvala dva řemeslníky. Ti chtěli pravidelně pivo a divili se, že nebude oběd. Svou práci ovšem dokončili na výbornou.

Redakci se na to konto ozvala další čtenářka.

Telefonicky nám sdělila, že s podobným „vykukem“ má taky zkušenost. Nechala si od něj vymalovat byt. „Co kolem toho bylo, si neumíte představit,“ svěřila se obyvatelka Loun, kde se vše letos v červnu odehrálo.

O místním malíři se dozvěděla od známé.

„Doporučila mi ho, že je rychlý. Ale už tehdy mi říkala, že hrozně žvaní, ať s ním nejsem v pokoji, že mě bude bolet hlava.“

Slovo dalo slovo a padesátník se i s kýbly barev objevil na jejím prahu. „Pozvala jsem ho, udělala kafe. Chtěl, abych mu říkala mistře. No prostě takový poděs chlap. Nepřestal mluvit. Furt žvanil, ale furt. Měl takové narážky, jestli se nechci svléknout z trička, aby mě neušpinil, že by chtěl vidět tu moji štětku a podobně. Protože jsem z práce zvyklá dělat s chlapy, tak jsem mu řekla, ať si ty silácké řeči nechá, že to vždycky končí rozestláním postele. Nakonec jsme se tomu zasmáli. Akorát chci říct, že slabší nátury by ho nevydýchaly,“ upozornila.

Naší redakci poskytla i mužovo číslo.

Špatný nebyl

Zavolali jsme mu.

Chvíli trvalo, než si na událost vzpomněl. „To jo, to já jí řekl, že bych chtěl vidět štětku, ale to bylo ze srandy. Vůbec se neurazila. Mám to od vojny. Vidím ženskou a hned vymýšlím vtipy, ale paní byla spokojená, ne?“ ptal se.

V následujícím rozhovoru se stočila řeč na jinou stranu. Dotyčný malíř nám totiž naznačil, že i on má vlastní zkušenost se zákazníky. „Mně se to stalo, že mi druhý den zavolají, ať to koukám přemalovat, že to není dobré. Pokaždé si to pošpinili, ale vždycky jsem tam dojel, nechtěl ani na naftu a udělal jsem to!“

I to je podle něj důvod, proč se na něj nejen z Lounska obrací tolik zákazníků. „Dělám sám, práce mám hodně, nestěžuju si, jenom mě teďka bolí záda,“ uzavřel.

Ještě jednou jsme zavolali i citované čtenářce. Jak nám potvrdila, jeho služby by určitě doporučila. Zopakovala ovšem, že „je příšerně ukecaný a má typické chlapské řeči“.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných