Máte s kým i jak, ale nemáte kde? Pomůže milenecký azyl

22. 01. 202221:00
Máte s kým i jak, ale nemáte kde? Pomůže milenecký azyl
foto: Michalovy Azyly/I milenecké hotely jsou v různých kategoriích kvality a služeb

Nežijeme bohužel v ideálním světě, který by byl plný pravdy, lásky a věrnosti. Jak se ale říká, všechno zlé je pro něco dobré, a to platí i v tomto případě. Ta pozitivní stránka je v podobě byznysu, který získává na oblibě. Řeč je o mileneckých azylech, chcete-li hodinových hotelích.

Docházejí do nich nevěrníci, kolegové z práce, ale i manželé, kteří hledají azyl, do něhož by prchli před svými ratolestmi. Výjimkou nejsou ani homosexuálové, nebo senioři, kteří se potkávají se svými dávnými láskami.

Jména se u rezervací pokojů nevedou. A nejlepší reputací hodinových hotelů je to, že se o nich moc neví. Jinak je to však služba jako každá jiná.

V Česku jsou stovky hodinových hotelů nebo mileneckých azylů, nejvíce jich je v Praze, najdete je ovšem i v menších městech po celém Česku. Jejich ceny se pohybují v řádech stovek, ale i tisíců korun za pár hodin.

Vítejte ve světě mileneckého byznysu.

Hodinový hotel

Prioritou je diskrétnost

Základní pravidlo je stejné ve všech zařízeních tohoto typu a tím je diskrétnost. Ta se projeví už při rezervacích. Valná většina hodinových hotelů chce při rezervaci pokoje uvést jen křesní jméno nebo přezdívku objednatele.

Při příchodu na místo je obsluze nahlášena uvedená přezdívka a klient zaplatí domluvenou částku. Obsluha pak předá klíč od pokoje.

Po uplynutí smluvené doby pobytu se neprovádí klasický check out, ale pouze se zabouchnou dveře pokoje a odchází se.

V rámci diskrétnosti se provozovatelé těchto zařízení snaží naplánovat příchody a odchody tak, aby se u „recepcí“ netvořily fronty a lidé se moc nepotkávali.

Jeden z provozovatelů se v internetové diskuzi svěřil, že „rozhodně neříká lidem, to vás zase rád vidím nebo chcete stejný pokoj jako minule?“

Za nevěru se platí. I penězi

Stejně jako když vybíráte ubytování v klasickém hotelu, tak i v případě těch hodinových se ceny odvíjí nejen podle místa, kategorie ale také podle nabízených služeb.

Ceník

Zajímavostí je, že pražské a mimopražské ceny se moc neliší. Foto: Azyl pro milence Praha

Většina zařízení má danou částku za hodinu. Ta se pohybuje nejčastěji v rozmezí od 300 korun do 1000 korun. Přípatky jsou pak za víkendové pobyty a podobně. Naopak, zvýhodněné jsou třeba pobyty na celý víkend nebo na noc.

Příplatky jsou také za překročený čas, nad rámec domluveného, dále za další osobu na pokoji, nebo za požadovaný servis (občerstvení, minibar, výřivka atd).

minibar

Minibar v hodinovém hotelu na Praze 5. Foto: Azyl Košíře

Jaká je nabídka v Praze?

Jen v Praze je podle mapy dostupné na webu Natajno.cz k dispozici 195 mileneckých azylů. Na mapě ale můžete vyhledat hodinové hotely po celé republice. Těch je podle údajů kolem čtyřset.

Co se týká metropole, tak největší koncentrace hodinových hotelů je poblíž centra nebo třeba na Vinohradech.

Nabídka Žižkova a Karlína je podle dat z mapy s nabídkou mnohem chudší. Méně husté „osídlení“ hodinovými hotely je na okrajích Prahy.

Azyl

V některých hodinových hotelích si můžete užít i relaxační koupel. Foto: Hodinové pokoje

Byly, jsou a budou

Hodinová hnízdečka lásky existovala už za Rakouska-Uherska.

Dokonce i císař František Josef I. prý do jednoho takového podniku chodil.

Dařilo se jim i za první republiky. Vyhlášený byl třeba pardubický hotel Imperial, podobný milenecký azyl se dal najít i v poetické pražské Nerudově ulici.

Hodinové hotely vznikaly i u vojenských kasáren, kam za důstojníky jezdily manželky nebo milenky.

I za socialismu jich pár existovalo. Moc se o nich ale nemluvilo.

Přesná statistika hodinových hotelů neexistuje. Pokud započteme i ty neoficiální, můžeme se pohybovat v řádech tisíců. Nejvíc jich je v Praze, Ostravě a v Brně.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných