Na Dvojce se bude rozdávat. Zastupitelé připravují odměny pro bezpečnostní složky

08. 06. 202208:58
foto: Patrik Pašek, PrahaIN.cz/Hasiči; ilustrační foto

Zastupitelstvo Městské části Praha 2 schválilo na jednání 6. června záměr uvolnit ze svého rozpočtu strážníkům 350 tisíc korun na motivační odměny a dalších 240 tisíc korun věnovat jako příspěvek na dovybavení posilovny a nákup techniky strážníkům, policistům a hasičům.

Jak informuje na svém webu městská část Praha 2, podpora bezpečnostních složek je pro zástupce radnice důležitým bodem v jejich agendě.

„Strážníci, policisté a hasiči se každý den ve službě potýkají s náročnými situacemi. V posledních týdnech se museli postavit další výzvě v podobě přílivu ukrajinských uprchlíků. O to víc si zaslouží letos naši podporu. Proto pokračujeme v nastaveném trendu a přispíváme bezpečnostním složkám na lepší vybavení a motivujeme je odměnami,“ ilustruje podporu radnice Prahy 2 její starostka Alexandra Udženija (ODS).

Polepší si všichni

Strážníci městské policie si za obdržený finanční příspěvek pořídí posilovací stroje pro zvýšení své fyzické kondice, policisté pak zmodernizují svoji výpočetní techniku nutnou pro výkon jejich služby a hasiči si zakoupí speciální vysoušeč výstroje.

Radnice Prahy 2 se snaží strážníky a policisty všemožně podporovat i v personální oblasti a nové uchazeče se snaží přilákat i díky bonusům v podobě služebních bytů. Organizuje různé akce pro děti a mládež, kde návštěvníky seznamuje s činností jednotlivých bezpečnostních složek a informuje případné zájemce o možnostech pracovního uplatnění.