Na Praze 14 se bude konat již druhý ročník Dne (nejen) pro seniory, součástí bude taneční vystoupení i kulinářská show

30. 08. 202320:01
foto: Domov pro seniory Elišky Purkyňové - Odlehčovací Služba/Senioři tvoří v České republice stále větší skupinu obyvatelstva.

V sobotu 2. září vás Praha 14 zve na zábavnou akci – Den (nejen) pro seniory. Celá událost se bude konat ve volnočasovém centru Plechárna na Černém Mostě od 14 do 19 hodin. Můžete se těšit například na taneční vystoupení, turnaj v pétanque, kulinářskou show českého kuchaře Jaroslava Sapíka spojenou s ochutnávkou a na další spoustu zábavných aktivit přístupných zadarmo.

„Všechny připravené aktivity si návštěvníci užijí zdarma. Zveme nejen seniory, ale i jejich děti a vnoučata. Stejně jako minule část programu věnujeme zdraví. V souvislosti s aktuálně probíhající kampaní Praha 14 bez kazu se ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou zaměříme na péči o chrup seniorů a prevenci zubních náhrad,“ uvedl v tiskové zprávě rozeslané mediím radní Prahy 14 Jan Liška (STAN), který má v gesci naplňování mezinárodního programu místní Agenda 21.

Celá akce má zároveň připomínat Mezinárodní den seniorů, který sice připadá až na 1. říjen, ale podle slov radního Lišky: „dřívější oslava nikoho neurazí.“ Navíc se bude celý program odehrávat venku a takhle je větší šance, že bude ještě hezké počasí.

Podle tiskové zprávy se na akci bude konat velké množství zábavných aktivit. A to jak pro seniory, tak i děti. „Návštěvníci se mohou těšit například na taneční vystoupení Obce baráčníků Vinoř, ukázku líčení v podání vizážistů z Make-up Institut Prague, na kulinářskou show známého českého kuchaře Jaroslava Sapíka – pochopitelně spojenou s ochutnávkou či na závěrečnou oldies party. Součástí doprovodného programu budou exhibiční vystoupení v plechárenském skateparku a turnaj v pétanque. Pro děti organizátoři připravili stánek s oblíbeným malováním na obličej,“ uvádí pozvánka.

Akce Dne (nejen) pro seniory úspěšně proběhla i minulý rok, a to ve velmi podobném provedení, kulinářskou show měl na starost český známý kuchař Jiří Babica, návštěvníci si mohli poslechnout koncert hudby Waldemara Matušky, pohostit se ochutnávkami z malých pivovarů nebo se pokusit zapsat do České knihy rekordů.

Celá akce se pořádá v rámci naplňování mezinárodního programu místní Agenda 21, do něhož se Praha 14 zapojuje, a to už od roku 2009. Jeho hlavním cílem je podpora udržitelného rozvoje a participace veřejnosti na místním dění.