„Nejhorší, co jsem kdy viděl.“ Turista volal, jakmile vzal za kliku pokoje

27. 07. 202506:50
3 min. čtení
„Nejhorší, co jsem kdy viděl.“ Turista volal, jakmile vzal za kliku pokoje
foto: Čtenář PrahaIN.cz/Hotelový pokoj v Sofii

Naše redakce během léta hovořila s celou řadou osob, které se s námi podělily o zážitky ze svých cest. Přinesli jsme reportáže z Chorvatska, Itálie, Egypta či Řecka. Nyní jsme hovořili se čtenářem, který si pro svoji letní dovolenou vybral Bulharsko, kam dojel autobusem.

Svoji cestu odstartoval na pražské Florenci, odkud zeleným autobusem společnosti Flixbus zamířil do Budapešti. Do Sofie pak dojel s několika přestupy místními autobusy. „Neměl jsem nic zařízeného, svoji cestu jsem pojal trochu punkově, jediné, co jsem věděl, je, že se chci podívat do hlavního města, všechno ostatní jsem nechal otevřené. Proto jsem neměl zařízené ani žádné ubytování, řešil jsem to až na místě,“ říká.

„Vybíral jsem podle ceny,“ přiznal. Kdyby prý věděl, kde všude bude muset spát, zvolil by jinou variantu. „První noc v Sofii jsem spal v hostelu, kde to vypadalo jako v cele předběžného zadržení. Postel se do pokoje skoro nevešla, nebyla tam okna ani klimatizace. Nejvíc mě překvapilo, když jsem se registroval, že jsem musel ukázat batoh, jestli v něm nemám alkohol, drogy nebo cigarety,“ nechápal. Vzhledem k tomu, že šlo o jednu noc, zůstal. Zaplatil necelých 35 euro.

Nejhorší ubytování, co kdy viděl

Ještě horší zážitek měl prý z druhé noci, pro kterou si vybral hotel Edona, kde zaplatil stejnou částku. „Chtěl jsem utéct,“ přiznává. Všude ze stěn a ze stropu trčely dráty, stěny byly oprýskané a špinavé, ve zdech byly díry, světla byla rozbitá. „Asi jako bych spal někde ve squatu, na pokoji to smrdělo, pořádně se tu dlouho neuklízelo, nad postelí jsem měl světlo, které bylo z půlky uražené a chyběla mu žárovka, ve zdech byly velké díry. Koupelnu ani záchod jsem na pokoji neměl, tam bylo jenom umyvadlo, které bylo velmi špinavé, několik dlaždiček okolo něj vypadalo až komicky. Ložní prádlo bylo čisté, ale to je asi tak jediné,“ říká teď už s úsměvem. Hotel na první pohled tak zanedbaně nevypadal. Když chtěl svoji rezervaci zrušit, nepříliš ochotná obsluha odmítla.

Lampička u postele. Autor: Čtenář PrahaIN.cz

„Na recenze jsem se nekoukal. To až pak,“ odpovídá na dotaz, zda četl zkušenosti minulých hostů. A recenze nejsou opravdu příliš dobré. Například na Google jde o 3,7 hvězdiček z maximálních pěti. Některé fotky jsou možná ještě horší, než nám ukázal náš čtenář. Bývalí hosté hovoří rovněž o švábech, špíně, zápachu, nepříjemných zaměstnancích, krádežích a absenci ručníků či toaletního papíru.

Na Tripadvisoru získal dokonce jen 2,5 hvězdičky a hosté hovoří totožně, v jedné z recenzí se dokonce objevilo doporučení, že lidé mají raději přespat zdarma na letišti.

Náš čtenář si zážitky ze svých cest zlepšil až na pobřeží v městečku Nesebar. „Krásné moře, čisté pláže, ale hlavně krásný hotel. Bydlel jsem v hotelu Prima, uvnitř bylo čisto, z terasy byl krásný výhled na město. Dole byla restaurace, kde hrála hudba. Do dvaceti minut jsem byl v centru. S majitelem jsme si povídali o Praze, kde prý několikrát byl. Uměl i trochu česky,“ dodává muž. Na závěr nás zajímá cena. „25 euro na noc, neskutečný,“ uzavírá.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy