foto: PrahaIN.cz/Didaktické testy u maturity, ilustrační foto
Když člověk hledá ve městě restauraci nebo jakýkoli další podnik, často vybírá podle recenzí na Googlu. Uživatelé zde mohou psát sáhodlouhé texty a hodnotit nejen gastronomické provozy a další služby, ale také památky a třeba i státní instituce.
Naposledy jsme přinesli informace o renomé Ministerstva zdravotnictví. V těchto recenzích si vysloužilo hodnocení pouhých 1,7 z 5.
Tiskového oddělení jsme se na to ptali. Nikdo ovšem nereagoval.
V předchozím materiálu jsme rovněž zjišťovali, jak jsou na tom ostatní resorty. Drtivá většina je na tom mnohem lépe než zdravotnický rezort, ačkoli se sluší uvést, že se většinou se jedná o malý vzorek lidí, na Googlu hodnotilo maximálně pár desítek uživatelů.
Psali jsme
EXKLUZIVNĚ: Bez fanfár a rozhodného poplácání po ramenou. Tak byl na prestižní místo zástupce přednosty kardiocentra IKEM dosazen obviněný lékař…
MŠMT má nejhorší renomé
Nejhůře je na tom Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Na Googlu ho ohodnotilo přes sto lidí a celkový výsledek je pouze 1,5 z 5. Na četnou kritiku MŠMT dokonce reagovalo a uživatelům několikrát odpovědělo.
„V nadcházejícím školním roce ze mě bude maturant a opravdu mě znepokojuje, že stále nevím, z čeho budu maturovat. Otázka ohledně maturity z matematiky nad námi visí více než dlouho a studenti se dožadují jejího zodpovězení. Já osobně bych nejspíše odmaturovala, ale vidina maturity s jedním předmětem navíc mě opravdu neláká,“ uvedla studentka v recenzi před třemi lety, ve které udělila nejnižší počet bodů.
„Dobrý den, dle stále platné legislativy, která byla schválena za bývalých vlád, se měla povinná maturita z matematiky uskutečnit již v roce 2021, a to u gymnázií, o rok později také u dalších maturitních oborů. Současný ministr připravil novelu zákona, ve které chce zachovat systém, kdy si maturant vybírá, zda chce maturovat z cizího jazyka či matematiky, tak jako tomu bylo doposud. Tento návrh je nyní v poslanecké sněmovně a je na poslancích, jak rozhodnou,“ reagovalo tehdy MŠMT.
Zpětnou vazbu udělil státní resort hned několikrát. O recenzích tak evidentně ví. Ptali jsme se proto, co na celkové hodnocení pouhých 1,5 hvězdiček říká. Reakce do vydání materiálu nepřišla.
Psali jsme
ROZHOVOR: „Stávka je pro vládu upozorněním, že by měla dodržet sliby, které dříve deklarovala, ale nedochází k jejich naplnění,“ řekla PrahaIN.cz…
Četná kritika
„Naprosto katastrofální instituce. V úředních hodinách se nelze dovolat, na dopisy ani mail nereagují (žádost o posouzení studia na VŠ v zahraničí). Mrzí mě, že musím dát jednu hvězdičku, aby se hodnocení zobrazilo. Zasloužili by si tak minus pět,“ zněla další rozzlobená recenze.
Také jiní lidé si stěžovali na problémy s uznáváním studia ze zahraničí. Podobných řádků nebylo zrovna málo. Podle jednoho člověka se na ani po třech měsících nedočkal odpovědi. „Pojišťovna mě urguje, že za chvíli si pojištění budu muset platit sama, že ho za mě nikdo neplatí. Dovolat se je nemožné, paní údajně pracuje dvakrát týdně od 9 do 11, ale telefon mi celý dvě hodiny vyzvání a nikdo nebere.“
Našla se také dívka, která si stěžovala na to, že neuspěla u maturity. A Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy se „odvděčila“ tak, že mu udělila nejnižší počet hvězd.
„Nemám maturitu, protože mi chyběly dva body z didaktického testu z AJ, protože jako dysortografik blbě slyším a ministerstvo na toto při odvolání vůbec nebralo ohledy. Krásný příklad diskriminace slabších žáků s papíry z poradny. Zatímco spolužačka bez papírů, která chodila do školy jednou za měsíc, už maturitu má. Tohle vám fakt přijde normální a fér?!“ uvedla. Na tuto konkrétní kritiku ovšem resort nezareagoval.