Nová anketa se ptá, jak lidé využívají rekreační lokality na Praze 4 a 12

20. 01. 202310:12
Nová anketa se ptá, jak lidé využívají rekreační lokality na Praze 4 a 12
foto: Petr Kouba, PrahaIN.cz/Branické skály, ilustrační obrázek

Anketu o stavu a využívání přírodně rekreačních lokalit v oblasti Braníka, Hodkoviček, Lhotky, Kamýka a Modřan vypracovala Praha 4 společně s Prahou 12 a Katedrou zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity.

Podle informací z webu Prahy 4 si katedra zvolila pro semestrální zadání studentů 4. ročníku právě lesy a lesoparky obklopující rezidenční čtvrti Prahy 4 a 12.

Studenti budou moci na základě poznatků z ankety o prostupnosti územím, hodnotách, problémech a potenciálu doporučit vhodná opatření a drobné zásahy pro zlepšení využitelnosti vybraných lokalit.

Smyslem je podpořit lokální rekreaci

„Smyslem zadání je podpořit potenciál lokální rekreace a ulehčit tím velmi vytíženým přírodně-rekreačním cílům v širším okolí, zejména Kunratickému lesu a Modřanské rokli," vysvětluje účel spolupráce Vojtěch Mikoláš (ODS), místostarosta pro životní prostředí.

Anketa se týká konkrétně Velkého Háje, lesa severně od Jiráskovy čtvrti, lesa u branického nádraží a Branického potoka, malého lesa Hodkovičky, lesoparku Hodkovičky, údolí Zátišského potoka, údolí Lhoteckého potoka a lesa Kamýk.

Výsledky poslouží také jako podklad pro veřejnou diskusi

Dotazy zjišťují například to, jakým aktivitám se návštěvníci lokalit věnují a jak často. V možnostech je například procházka se psem, běhání, jízda na kole nebo pozorování přírody. Jedna z otázek se týká také vlastních nápadů, jak by se dala daná lokalita zlepšit.

„Výsledky práce katedry poslouží jako podklad pro veřejnou diskusi a jednání s Odborem ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy, Lesy hlavního města Prahy, soukromými vlastníky lesů v severní části území a dalšími klíčovými hráči o správě a citlivé revitalizaci vybraných lokalit,“ přiblížil další kroky místostarosta Prahy 4 pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Anketu s názvem Mezi lesy je možné do konce ledna vyplnit na praha4.urad.online.