Okolí stanice metra Budějovická prokoukne, slibuje Praha 4

04. 09. 202215:34
Okolí stanice metra Budějovická prokoukne, slibuje Praha 4
foto: MČ Praha 4/Vstup do metra Budějovická, ilustrační foto

Praha ve spolupráci s Prahou 4 příští rok za zhruba sedm milionů korun upraví okolí stanice metra Budějovická v takzvaném bazénu, který je mezi vstupy do metra pod úrovní chodníku. Novinářům to dnes řekli zástupci magistrátu a městské části.

Úpravy budou zahrnovat novou dlažbu, vyčištění zanedbaných zákoutí, umístění dřevěných pódií s posezením a zelení nebo sjednocení nápisů označujících provozovny.

Když se podíváme do vnitřku toho bazénu, tak to opravdu není žádná reprezentativní část města. Proto vznikl projekt revitalizace, která by měla začít v příštím roce na jaře, a předpokládáme, že do konce léta by to mělo být opraveno,“ uvedl radní Prahy Jan Chabr (TOP 09). Město loni opravilo terasu nad stanicí, které byla v havarijním stavu.

Místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS) dodal, že při pracích zůstane prostranství průchozí pro chodce. Měly by se vyřešit i různé cedule, které tady jsou, aby dostaly jednotnější ráz,“ řekl. Dodal, že s projektem souhlasí všichni vlastníci prostor kolem metra, kterými jsou kromě magistrátu obchodní centrum DBK a Česká spořitelna, která na Budějovické sídlí.

V budoucnu je v plánu i celková rekonstrukce stanice metra, která však zřejmě nezačne dříve než za několik let. Kovářík dodal, že z pohledu Prahy 4 je nyní podstatnější připravovaná přestavba stanice Kačerov, které nyní chybí například bezbariérový přístup.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných