Po bouřce zůstaly v Praze zaplavené tramvajové tratě i stanice metra Můstek

27. 06. 202419:01
Po bouřce zůstaly v Praze zaplavené tramvajové tratě i stanice metra Můstek
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Bouřka v Praze

Silná bouřka s přívalovými srážkami, která se dnes odpoledne přehnala Prahou, zkomplikovala na několika místech provoz tramvají. Během intenzivní průtrže mračen voda zaplavila podjezdy Těšnov a Bulhar či trať u Čechova mostu v centru hlavního města.

Vyplývá to z informací na webu dopravního podniku. Tramvaje musely kvůli nesjízdným tratím jezdit odklonem. Na Břevnově vypadlo napájení elektrickým proudem, mezi Malovankou, Vypichem a Bílou Horou začala jezdit náhradní autobusová doprava. Voda podle zpravodajky ČTK natekla také do vestibulu stanice metra A Můstek uprostřed Václavského náměstí. Vchod byl dočasně uzavřen a cestující se do stanice dostávali z druhého vestibulu v dolní části náměstí.

Počasí způsobilo problémy i na železnici v Praze a středních Čechách. Ve Zbraslavi najel osobní vlak do sesutého kamení a zeminy, provoz na trati ve směru na Vrané nad Vltavou byl zastaven. Drážní hasiči evakuovali z vlaku cestující. „Událost je bez zranění a vykolejení,” uvedla na síti X Správa železnic.

Bouřky odpoledne zasáhly i další kraje. „V souvislosti s bouřkou a vydatným deštěm zasahují hasiči aktuálně u 214 událostí. Nejvíce v Praze, Plzeňském a Středočeském kraji. Jedná se o popadané stromy nebo zatopené sklepy a komunikace,” sdělili hasiči před 16:30.

Meteorologové varovali, že dnešní bouřky mohou být velmi silné. Padat při nich mohou více než dvoucentimetrové kroupy a v úhrnu při nich může napršet přes 50 milimetrů za hodinu.