Pohlavní styk s umělou pannou: Odkrýváme místo, zvyky i ceny

30. 11. 202318:00
Pohlavní styk s umělou pannou: Odkrýváme místo, zvyky i ceny
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Z privátu Naughty Harbors

REPORTÁŽ: „Otevíráte dveře, v pokoji čeká ona,“ to zní jako lákadlo na klasický erotický privát. „Opravdová kráska z kvalitního silikonu. Sex doll. Pevné tělo, pevná prsa. Tahle má ke standardním realistickým pannám na míle daleko,“ pokračuje se dál a pozorným už dojde, že něco není v pořádku.

V Praze už několik let funguje nevěstinec s erotickými pannami. Ačkoli je jednadvacáté století a společnost je tolerantnější, stále se nejedná o úplně standardní byznys.

To přiznávají i zástupci Naughty Harbor, kteří umělé panny na sex prodávají na webových stránkách, ale mají také svůj už zmiňovaný nevěstinec. Ten se nachází na Andělu a server PrahaIN.cz ho přesně v polovině listopadu navštívil.

Velkou postavu silikonové panny u vchodu či obrovský slogan „panny na sex“ nečekejte. Sami jsme měli problém místo najít a v případě, že bychom neznali přesnou adresu, neměli bychom šanci. Vchod vypadá standardně jako do dalších smíchovských domů, zeď je pomalována graffiti. Pomůže snad jen malý nápis „NH“ nade dveřmi.

„Ještě to není úplně otevřené téma. Je to zatím spíše trochu tabuizované. Když někdo řekne, chodím do bordelu, jdu na privát, okolí to asi přijme trochu přirozeněji, než když řekne, chodím na sex doll,“ přiznává manažer Naughty Harbor Jan Skalník.

Dodejme, že podnik je v Praze už více než pět let. Zakladatelem je Patrik Duda.

„Myslím, že za chvíli to bude obráceně. Zatím tolik lidí přesně neví, oč jde. Spousta lidí ze starší generace si myslí, že mluvíme o nafukovacích pannách. Osvěta tomu hodně pomůže a celkové povědomí jde mílovými kroky dopředu. To, co před čtyřmi lety nikdo netušil, že existuje, už mnoho lidí zná. Neví ty detaily, ale tak nějak ví,“ myslí si Jan Skalník, který vzpomíná na dobu začátků. „Když jsme otevřeli, hodně se o tom psalo. Chodila spousta lidí, šli to vyzkoušet, protože to byla novinka. Pak to trochu opadlo. Teď jde ale křivka nahoru,“ doplňuje.

Podle něj má privát s imitacemi žen průměrně asi pět zákazníků za den. Chodí stálá klientela, Skalník nám prozradil, že jeden zákazník má rezervaci i třikrát týdně, ale také nováčci, kteří tento zážitek vyzkouší jednou a dost.

Stálých klientů je prý asi čtyřicet procent.

Ženatí i svobodní

„Dělí se na několik skupin. Jedni jsou, že to chtějí vyzkoušet, protože vyzkoušet se má všechno, to jsou většinou mladší lidé. Pak tu máme střední věk, ty také chtějí zkoušet, ale důvodů tam je víc. Jsou například ženatí a s manželkou to nějakým způsobem nefunguje. Nechtějí podvádět s milenkou a ani nechtějí priváty s prostitutkami, ať už z hygienických či zdravotních důvodů. Oni tu manželku nepodvedou. My říkáme, že to není nevěra, nýbrž největší forma masturbace. Je to stále jen erotická hračka, proto se ani nepovažujeme za bordel, spíše takový futuristický zážitkový podnik. Nevěra to opravdu není,“ říká Jan Skalník, manažer Naughty Harbor.

Podle něj jsou další sortou takzvaní singles, kteří buď nechtějí, anebo nemají čas na seznamování se svými protějšky. Sex s pannou je pro ně rychlý, nezávazný a bezpečný.

Možná je i švédská trojka. Zdroj: PrahaIN.cz

„Pak k nám ještě chodí starší lidé, kteří se nechtějí vázat, rozvedli se nebo jsou vdovci. Plní to stejnou funkci. Bojí se například i nějakého selhání, zklamání, to se tady stát nemůže. V pokoji je sám, nikdo nic nikdy neuvidí,“ komentuje Skalník.

Privát se nachází nedaleko centra města. Praha je spojená s nechvalně proslulým alkoturismem, roky měla a má pověst večírkové destinace. Spousta cizinců sem přijíždí na rozlučku se svobodou. Nejeden alkoholem posilněný turista se uprostřed večera rozhodl, že z ničeho nic navštíví privát a užije si.

Tohle v Naughty Harbor nelze. „Lidi z ulice“ neberou. Sex s pannou je možný pouze na základě rezervace, která, jak podotýká provozní Skalník, je diskrétní.

„Opilé lidi bychom ani nepustili. Máme to napsané i v našich pravidlech. Pokud je někdo opilý a půjde na privát, prostitutka si ho může svým způsobem usměrnit. S pannou by ale mohlo dojít k poškození, nemá zábrany, nemá cit, nemuselo by to dopadnout dobře,“ podotýká..

Dražší než reálná prostitutka

Dostáváme se k tomu zásadnímu, tím je cena. Naughty Harbor všechny panny také prodává. Částky se pohybují v různých cenových hladinách, průměr je přes padesát tisíc korun.

Většina lidí si ovšem tato „stvoření“ domu nepořídí a navštěvuje spíše privát v Praze 5. K dispozici je několik pannen, každá má svoje jméno a specifika. S druhou zmiňovanou věcí souvisí detailní popis.

Pro příklad citujeme sex doll u jména Shanny: „Jsem Shanny, vášnivá blondýnka z toho nejfajnovějšího silikonu. Přijďte mě pohladit po mém kulatém zadečku a polaskat má pevná prsa. Díky vylepšeným nastavitelným ústům vám poskytnu nezapomenutelný orá*ek a rozhodně se nebráním ani deepthroat. Vyzkoušíme spolu vše, na co budete mít chuť. Těším se. Moc!“

Zdroj: PrahaIN.cz

Někoho to překvapí, ale cena za půl hodinu hrátek je vyšší než u skutečné společnice z masa a kostí. Alespoň v některých případech. Ceny prostitutek jsme zjišťovali na internetu, využili jsme Annonce, kam se po zablokování stránek sex.cz a dalších hojně přesunuli (kauze Sex.cz jsme se do detailu věnovali ZDE).

Ceny v inzerátech ale až na výjimky nejsou uvedené. Třem ženám jsme tak zavolali a ptali se. Cenové rozpětí bylo v rozdílné. Nás zajímala částka za půl hodinu sexu. Třiatřicetiletá společnice nám sdělila, že tato zábava je za 1.300 korun. O pět let mladší žena byla zároveň o dvě stě dražší. Nejvyšší cenu za půl hodiny měla z oslovených žena/dívka, která prý studuje na jedné z pražských vysokých škol. Ta za třicet minut chtěla 1.800.

Ale zpět k privátu s pannami. Zde půl hodina stojí 1.750 korun. Jak nám ale řekl provozní Jan Skalník, ideální je spíše hodina. Také proto je cena za tuto dobu mnohem výhodnější, šedesát minut stojí 2.290.

Během našeho povídaní v kanceláři na privátu, která mimochodem vypadala úplně standardně jako v každé jiné firmě, na stole šanony, počítač, hrnek s kávou, jsme se právě na cenu, která někomu může připadat vysoká, ptali.

„Začínali jsme na nižší ceně. Ale samozřejmě jsme museli kvůli zvýšeným cenám energií a všemu jít výše. Snažím se to držet, co to dá, ale tohle je taková hraniční cena. Je tady průměrně pět zákazníků denně, takže se to nestřídá jak na kolovrátku, protože když si člověk udělá rezervaci, musí počítat s tím, že my musíme mít čas na přípravu a čištění. Pokud si udělá rezervaci na hodinu, pokoj je zabraný svým způsobem na tři hodiny,“ vysvětluje Skalník, podle kterého se nikdy nestalo, že by si lidé stěžovali na cenu.

Podle manažera je životnost panny pro domácí užití s přehledem šest let. Na privátu je to ovšem jiné, nižší. „Každé tři měsíce kupujeme novou pannu, ty částky nejsou zrovna nízké a pak je nemůžeme dávat za 500 korun.“

Zmiňuje se také o různých finančních odměnách a dalších akcích pro své zákazníky a dodává, že cenu za hrátky se sex dolls nelze srovnávat s reálnými prostitutkami. „Máme vlastní klientelu, a proto bych ty ceny nesrovnával. Lidé, kteří chtějí chodit za prostitutkami, nepřijdou za námi. Naopak lidé, kteří preferují diskrétnost, zdraví, bezpečí, spíš přijdou za námi.“

V Naughty Harbor lze sex s pannou povýšit ještě na nový stupeň. Pomáhá tomu virtuální realita, kterou všichni máme spojenou především s videohrami. A jak už někoho mohlo napadnout, do brýlí vám tady pustí pornografický film, ve kterém se nacházíte v roli herce.

„Slouží to jako bonus, co může s pannou vyzkoušet. Není to to hlavní, je to bonus,“ říká Skalník. A kdo se nechce namáhat, může použít i takzvaný masturbátor. Sednete si na křeslo a intenzita přístroje je synchronizovaná s virtuální realitou.

Prezervativy jsou při sexu s pannou nutností. Zdroj: PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných