Poliklinika Pod Marjánkou projde náročnou rekonstrukcí. Víme, jak bude vypadat

10. 08. 202213:33
Poliklinika Pod Marjánkou projde náročnou rekonstrukcí. Víme, jak bude vypadat
foto: MČ Praha 6/Poliklinika Pod Marjánkou, vizualizace

Rada Městské části Praha 6 odsouhlasila vítězný návrh ve dvoufázové architektonicko-urbanistické soutěži na přístavbu a rekonstrukci polikliniky v Břevnově. Rekonstrukce objektu proběhne s minimálními provozními omezeními.

V tiskové zprávě uvádí šestá městská část, že soutěž vyhrál návrh studia ov architekti se sídlem v Praze 6. Břevnovská poliklinika po rekonstrukci získá přestavěnou a rozšířenou nízkopodlažní část komplexu a dále zrekonstruovanou hlavní výškovou budovu.

Během první fáze stavebního projektu se do nově postavené přízemní části polikliniky přestěhují lékaři ze stávajících ordinací a provoz jejich ambulancí bude moci plynule pokračovat. Po skončení  druhé fáze rekonstrukce, kterou představuje přestavba výškové budovy, se tam lékaři vrátí.

Poliklinika Pod Marjánkou, vizualizace / foto: MČ Praha 6

Následně se v uvolněné přízemní části vytvoří prostor pro rozšířený provoz zdravotnického zařízení, kde na základě výsledků veřejné ankety mezi občany Prahy 6 vzniknou rehabilitační a fyzioterapeutické služby, případně denní stacionář pro seniory a hendikepované.

Interiér polikliniky předpokládá variabilní uspořádání ordinací a čekáren. Pokud to bude nutné, umožní zde použitý modulový systém vytvořit uvnitř různé separátní prostory.

Poliklinika Pod Marjánkou, vizualizace / foto: MČ Praha 6

Místní radnice nyní zahájí s autory vítězného architektonického návrhu jednací řízení, které povede k vytvoření podrobné projektové dokumentace. Dalším krokem bude vypsání výběrového řízení na zhotovitele stavby. Se zahájením stavby se zatím počítá v průběhu roku 2025. Náklady na rekonstrukci polikliniky se odhadují zhruba na 500 milionů korun.