Poslanec způsobil faux pas u kašny s vodou

10. 07. 202415:29
Poslanec způsobil faux pas u kašny s vodou
foto: zdroj PrahaIN.cz/Kašna na Malostranské, středa 10. července odpoledne

S vtipnou situací se v horkém odpoledni setkal poslanec, který se z metra Malostranská snažil dostat Valdštejnskou ulicí do dolní komory Parlamentu. Když vyjel po schodech, nemohl projít.

Důvodem byl početný dav turistů, kteří zde čekali na přístup k menší fontáně. Jenomže na tu se ve středu kolem 14:00 stála fronta.

„Snažil jsem se poprosit, česky, anglicky, německy a rusky, aby mě pustili, ale ještě se na mě obořili, že je chci předběhnout,“ usmál se člen Parlamentu, který nastalou scenérii vyfotil. „Abych nebyl u lidí po tom trapasu za vola, výměnou za fotografie mě nebudete jmenovat,“ zasmál se.

„Všechno to mohlo trvat pár minut, ale nakonec jsem tam zabřednul do rozhovoru s místní obyvatelkou, která mě bezpečně poznala a která se mě ptala na koncept důchodové reformy. Takže nakonec jsem si tu frontu na kašnu přeci jenom vystál a alespoň opláchl ruce, protože ty teploty jsou takové, jaké jsou,“ poznamenal.

Fronta na vodu. Foto: PrahaIN.cz

Setkání s voliči...

Na jednání to včas nestihl. Měl asi půlhodinové zpoždění. „Pro voliče všechno,“ uzavřel zástupce pravicové části politického spektra.

PrahaIN.cz se v dusném dni pohybuje celý den po ulicích metropole. Asi není potřeba zdůrazňovat, že lidé s teplem bojují, jak to jde. Fronty jsou především v centru, kde se stojí na zmrzlinu. Náš obdiv mají dělníci poblíž Václavského náměstí, které jsme zde viděli už několikrát. Sedí ve vykopané jámě, pijí vodu, aby se posléze chopili lopat, rýčů i těžkých strojů.

Restaurační zahrádky jsou plné a metro také. Turisté i místní ho zaměňují za povrchovou dopravu, jelikož se zde alespoň po dobu přesunu mohou zchladit.

Přes zatažené nebe je venku dvaatřicet stupňů.

Práce v centru města. Foto: PrahaIN.cz