POZVÁNKA: Na Čtyřce se bude v červnu sportovat

25. 05. 202420:13
POZVÁNKA: Na Čtyřce se bude v červnu sportovat
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Běh, ilustrační foto

Městská část Praha 4 si na červen připravila sportovní události. Kromě dětského dne a půlmaratonu po hranicích městské části zve také na charitativní běh na Vyšehradě, který prostřednictvím Nadace Jedličkova ústavu podpoří postižené děti a mládež.

Čtyřka zve na několik akcí, které se přímo na jejím území, anebo těsně za hranicemi, uskuteční v průběhu června. Svého se dočkají děti v rámci oslavy Dětského dne i běžci, kteří si budou moci oběhnout hranice Prahy 4. Běhat se bude také v rámci charitativní pomoci.

První z avizovaných akcí je naplánována na sobotu 1. června. Jde o tradiční Dětský den plný sportu s Prahou 4, který se uskuteční od 15 hodin na Roztylském náměstí na Spořilově. Jak Čtyřka informuje na webu, akce je součástí dlouhodobého programu Čtyřka sportuje.

Plnou podporu nad oslavou dětského dne vyjádřil i starosta Ondřej Kubín (ODS), který má v gesci podporu sportu. Pro děti budou připraveny zábavné sportovní soutěže včetně lukostřelby, skákání v pytlích, létajících talířů, chůze na chůdách nebo kuželek. Pohádku o Zlatovlásce zahraje Ivana Hessová s divadlem Liberta.

Hranice Prahy 4 je dlouhá jako půlmaraton

Na běžce cílí druhá z plánovaných akcí, půlmaraton po hranicích Prahy 4. Jak městská část informuje na webu, její obvod se totiž zhruba shoduje s délkou půlmaratonské trati, která má přibližně 21 kilometrů.

Start i cíl se bude nacházet ve Žlutých lázních. Startovat se nebude hromadně, nýbrž individuálně v rozmezí od 9 do 11 hodin. Před startem je třeba se zaregistrovat a uhradit startovné. To činí 100 korun při přihlášení přes speciální webovou stránku, případně 200 korun na místě.

Trať povede po obvodu Prahy 4 ve směru proti hodinovým ručičkám a bude řádně vyznačena. Na cestě budou připraveny také dvě občerstvovací stanice. Konkrétně trasu přibližuje zveřejněná mapa.

Běh pro Jedličku obsadí Vyšehrad

Třetí červnovou sportovní akcí, na kterou zve web Prahy 4, je Běh pro Jedličku, který pořádá Nadace Jedličkova ústavu. Jde o charitativní běh na podporu dětí a mládeže s postižením, který se uskuteční v úterý 25. června v areálu národní kulturní památky Vyšehrad.

Trasy povedou kolem dvou největších zdejších dominant, baziliky Petra a Pavla a rotundy svatého Martina. Start hlavního běhu je naplánován na 17. hodinu. Už v dopoledních časech budou startovat dětské a mládežnické závody, odpoledne pak na trasách v délce 2.600 a 5.400 metrů změří své síly dospěláci.

Běh bude ztížen symbolickými překážkovými zónami, které mají symbolizovat bariéry, se kterými se tělesně postižení denně setkávají. Celý harmonogram závodního dne nabízí web behprojedlicku.cz.

Výtěžek podpoří hendikepované děti

Na stejném webu už byla spuštěna také registrace k závodu. Startovné činí 500 korun pro tým v rámci dopoledních školních běhů a 200 korun pro děti do 15 let v předprodeji, případně 300 na místě. Dospělí zaplatí v předprodeji 500 korun a na místě 650. Účastníci letošní novinky, závodu s kočárky, budou muset v předprodeji uhradit 200 korun nebo na místě 300 korun.

Veškerý výtěžek ze startovného půjde na dobrou věc. Bude totiž věnován Nadaci Jedličkova ústavu, která dlouhodobě podporuje postižené mladé lidi v jejich integraci do běžného života. Patrony letošního Běhu pro Jedličku jsou herec Vladimír Polívka a zápasník Artur Omarov.