Praha 1 vyhlásila protidrogový grant. Mluvili jsme se starostou

09. 12. 202117:00
Praha 1 vyhlásila protidrogový grant. Mluvili jsme se starostou
foto: Markéta Šálková, PrahaIN.cz/Injekční stříkačka

Léčbu drogově závislých osob a jejich návrat do společnosti hodlá tradičním grantem i v příštím roce podpořit Praha 1. Tamní radnice na tento projekt počítá s částkou 400 tisíc korun.

„Praha 1 tradičně podporuje organizace, jako je Drop IN a Sananim, které se na našem území věnují preventivním programům. Jde o kontaktní centrum a terénní programy,“ sdělil PrazeIN.cz starosta první městské části Petr Hejma (STAN).

Podle jeho slov je prevence drogových závislostí důležitá, chtěl by ji ale rozptýlit do dalších částí hlavního města. „Aktuálně nese tuto zátěž hlavně Praha 1, Praha 2 a Praha 5. Společně jsme iniciovali kulatý stůl a podepsali memorandum o vzájemné spolupráci a výzvu paní radní Johnové na magistrát,“ řekl Hejma s tím, že řešení je nyní právě na bedrech hlavního města.

Cílené rozptýlení protidrogové prevence do různých částí města je dlouhodobým požadavkem centrálních městských částí. „Tím se rozptýlí klienti a uleví se místním i radnicím, které v této souvislosti musí na vybraných místech posilovat bezpečnost,“ dodal Hejma.

Vše online

O finanční podporu mohou žádat subjekty, které zajišťují nejen podporu a léčbu, ale také zmíněné terénní programy. Praha 1 v rámci svého programu podporuje rovněž klasické sociální služby, jako jsou například denní stacionáře, pečovatelské služby, nízkoprahová centra apod. Na tyto projekty radnice vyčlenila rovný milion korun.

Zájemci o grant naleznou veškeré informace včetně příslušných formulářů na internetových stránkách Prahy 1. Radnice si ovšem klade základní podmínku, že žadatelé musejí mít za sebou dlouhodobou historii v poskytování pomoci v sociální oblasti přímo na území centrální městské části.