Praha 10 pro své občany organizuje kurzy první pomoci

11. 04. 202212:15
Praha 10 pro své občany organizuje kurzy první pomoci
foto: ZZS hl. m. Prahy/Sanitní vůz Pražské záchranné služby; ilustrační foto

Desítka organizuje zážitkové kurzy první pomoci už čtvrtý rok po sobě. Ve spolupráci s organizací ZDrSEM – první pomoc zážitkem učí své občany, jak reagovat v krizové situaci. Pro obyvatele desáté městské části jsou připraveny čtyři termíny v dubnu a květnu za zvýhodněnou cenu.

Kurz s názvem Reaguj se bude konat o víkendech 23. a 24. dubna a 7. a 8. května. Pro obyvatele Prahy 10 bude stát 390 korun. Rozdíl oproti běžné ceně, která je 2 450 korun, za ně doplatí městská část. Kurz je vhodný pro osoby starší patnácti let.

„Sám jsem kurzy první pomoci zážitkem absolvoval a všem je vřele doporučuji. Nabyté zkušenosti jsem už i využil v praxi, když jsem pomáhal paní, která dostala epileptický záchvat. Musím říct, že je opravdu velký rozdíl, když člověk ví, co má dělat. Častokrát totiž lidé první pomoc neposkytnou ne proto, že by nechtěli, ale protože jsou v šoku nebo se bojí, aby raněnému ještě víc neublížili,“ říká Michal Kočí (Piráti), radní MČ Praha 10 pro sociální oblast, zdravotnictví a bezpečnost.

Jak pomoci, ale i jak nepřecenit své síly

Praktický nácvik první pomoci by měl všem účastníkům ukázat, jak se mají zachovat například v případě autonehody, infarktu a nebo zástavy srdce. Kurz klade důraz také na správné vyhodnocování nebezpečné situace a nebo jak nepřeceňovat své síly.

Občané Prahy 10 se mohou na kurzy první pomoci přihlásit zde.

První pomoci se Praha 10 věnovala už v loňském roce a to v rámci kampaně Zdravá Praha 10. Na stejnojmenném veletrhu i na sociálních sítích informovala ve spolupráci s množstvím profesních organizací o zdravém životním stylu a prevenci nemocí.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných