Praha 4 dá na opravy škol 123,12 milionu korun, opraví tělocvičny i střechy

20. 07. 202308:56
Praha 4 dá na opravy škol 123,12 milionu korun, opraví tělocvičny i střechy
foto: Jan Svoboda, PrahaIN.cz/Škola v Podolí, ilustrační foto

Radnice Prahy 4 investuje do oprav svých škol a školek letos přes 123,1 milionu korun. Peníze půjdou například na opravu školní jídelny a tělocvičny, střechy, podlah nebo kotelny. Práce jsou naplánovány tak, aby skončily do zahájení nového školního roku.

Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí městské části Jiří Bigas. Radnice Prahy 4 zřizuje 21 základních škol a 23 mateřských škol. Střední školy nezřizuje, jejich zřizovatelem je magistrát.

„Největší akcí letošních prázdnin je rekonstrukce školní kuchyně v Základní škole Poláčkova v celkové výši 59 milionů korun. Další opravy ve školních budovách se týkají šaten, sociálního zázemí a učeben,” uvedl místostarosta Jan Hušbauer (ANO).

Práce ve školách jsou naplánovány tak, aby skončily před začátkem nového školního roku. Výjimkou je rekonstrukce školní jídelny v ZŠ Poláčkova. „Ta o několik týdnů přesáhne do školního roku. Rodiče se ale nemusí bát, máme pro tuto přechodnou dobu připraveno náhradní řešení,” dodal Hušbauer.

Nejvyšší částku má radnice připravenu právě na opravu jídelny školy v Poláčkově ulici, která vyjde na více než 48,8 milionu korun. Druhou nejvyšší částku, přes 42 milionů korun, dá radnice na zateplení školy ve Filosofské ulici na Lhotce.

Rekonstrukce rozvodů vody a sociálního zařízení v Základní škole Sdružení by měla stát zhruba 4,13 milionu korun. Sociální zařízení budou stavbaři opravovat také v MŠ Mezivrší nebo ZŠ Bítovská. Na více než dva miliony vyjde rekonstrukce tělocvičny v ZŠ Na Chodovci, opravené podlahy budou mít ZŠ Táborská a Jitřní. Střechu zaplatí radnice pro ZŠ Ohradní a novou kotelnu získá ZŠ Křesomyslova v Nuslích.