Praha 6 má málo veřejných WC. Radnice přišla s originálním řešením

03. 05. 202206:45
Praha 6 má málo veřejných WC. Radnice přišla s originálním řešením
foto: Facebook MČ Praha 6/Jedna z restaurací na Praze 6

Praha 6 řeší nedostatek veřejných toalet. Provozovatelům restaurací a kaváren nabízí významnou slevu ze záboru za předzahrádku, když umožní kolemjdoucím zdarma využít WC. Radnice o tom informovala na svém webu.

Místa, která toalety zadarmo nabízejí, jsou označena samolepkou. Kolemjdoucí je mohou využít, aniž by je obsluha vyhodila. Restaurace díky tomu získají slevu na zábor předzahrádky. Z původní ceny 100 Kč to bude už jen 5 korun za metr čtvereční a den.

„Byl to jeden z důležitých bodů, které jsem si za začátku volebního období vymínil v koaliční smlouvě. Vypadá to jako maličkost, ale možnost odskočit si na toaletu by člověk někdy vyvážil zlatem. Pro provozovatele kaváren a restaurací je zase sleva, kterou za to obec poskytuje, skutečně významnou úlevou. Považuji to za vzájemně velmi výhodnou dohodu,“ říká Jan Lacina (STAN), který se na radnici Prahy 6 zabývá správou majetku a hospodářskou politikou.

Samolepek snad bude přibývat

„Projekt nastartovaný před dvěma lety dobře funguje a nyní jej oživujeme po covidové pauze, kdy se do ulic a do restaurací vrací život. Doufám, že samolepek označujících podniky s WC free přístupem bude přibývat,“ dodává místostarosta pro veřejný prostor Jakub Stárek (ODS).

Umístění předzahrádky i případnou slevu na ni vyřizuje odbor životního prostředí. Na stejném místě mohou zájemci získat také samolepku, která veřejné toalety označuje.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných