Praha 8 zahajuje opravu cyklostezky na Rohanském nábřeží

18. 01. 202310:22
Praha 8 zahajuje opravu cyklostezky na Rohanském nábřeží
foto: Archív MČ Praha 8, se svolením/Oprava cyklostezky A2

17. ledna 2023 byla zahájena oprava posledního úseku cyklostezky v Karlíně, v úseku mezi Negrelliho viaduktem a Breifeldovou ulicí. Pro PrahaIN.cz to potvrdil tiskový mluvčí Prahy 8 Martin Šalek.

Nový 900metrový úsek bude napojen na dosavadní zrekonstruovanou část cyklostezky sahající až k Libeňskému mostu. Páteřní cyklostezka A2 spojuje centrum Prahy s okrajem města a vede po celé délce břehu osmé městské části.

Cyklostezka dostane nový asfaltový povrch a od Libeňského mostu bude rozšířena ze tří na čtyři metry a doplněno bude nové veřejné osvětlení. „Dlouhodobě podporujeme výstavbu cyklostezek, které jsou oddělené od vozovky a cyklistům tak nabízejí bezpečnou jízdu mimo hlavní silniční prostor. Cyklostezka A2 bude napojena na Štvanickou lávku, a díky tomu umožní velmi rychlé spojení Karlína se Štvanicí a Holešovicemi,“ řekl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN).

Stavbu provádí MČ Praha 8, financována je z dotací hlavního města. Byla zahájena 17. ledna a potrvá zhruba tři měsíce, dle klimatických podmínek. Stavba bude probíhat za úplné uzavírky, objízdná trasa bude vedena po cyklopruhu přes Rohanské nábřeží a alternativní trasa bude vedena po chodníku podél této ulice.