foto: GreenHack/Předávání cen GreenHack
Praha již podruhé pohostí největší evropský inovační maraton GreenHack o udržitelnosti v Evropě . Konat se bude od 20. do 21. května. Organizátoři o tom informovali v tiskové zprávě.
Druhý ročník akce GreenHack přinese 10 výzev pro 200 hackerů z celého světa. Ti budou mít na řešení aktuálních problémů spojených s energetickou krizí, změnou klimatu, spotřebou či nezodpovědnou výrobou celkem 36 hodin.
Vypsané výzvy, jejichž konkrétní řešení budou muset týmy navrhnout, jsou například: automatická identifikace zmačkaných plastových lahví, zvýšení recyklace starého elektronického zařízení, energetická soběstačnost domácností, měst a Česka, domácí skladovací systém pro vratné lahve, materiální pasy pro cirkulární ekonomiku, návrh alternativ k tradiční bublinkové obálce nebo třeba cirkulární ekonomika a doprava.
Účast bude možná prezenčně, ale i online
Týmy o 2 až 5 členech se mohou do projektu hlásit již v plném složení a nebo jako jednotlivci, ze kterých bude tým následně složen. Účastnit se přitom mohou jak prezenčně, tak i online. Všem budou navíc k dispozici workshopy a také odborní mentoři.
Návrhy řešení musejí všechny týmy odevzdat do soboty 21. května do 14 hodin. Následně budou k nahlédnutí široké veřejnosti a to na webových stránkách www.greenhack.eu.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční v pražské kanceláři Edwards Lifesciences v komplexu Praga Studios 21. května od 18:30 a dostupné bude i online na webu akce.
„Druhý ročník GreenHacku opět propojí v Praze lídry byznysu s nejtalentovanějšími technologickými talenty Evropy, aby společně řešili desítku výzev, které moderní doba přináší. Byznys si odnese svěží pohled zvenčí a studenti zase zkušenost s reálným světem. Dost možná, že jejich společné „jiskření“ přinese Česku další jednorožce. A to ne ledajaké, ale zelené, udržitelné,“ říká organizátor Tomáš Studeník.
Hlavní cena je 2 500 euro
Vítězný tým si kromě hodnotných partnerských cen odnese 2 500 euro, druhý získá 1 500 euro a třetí si rozdělí 1 000 euro.
Akce se zúčastní také několik významných hostů. Například nizozemský velvyslanec v ČR J. E. p. Daan F. Huising, prof. Vladimír Kočí z VŠCHT nebo Mgr. Jan Mareš, Ph.D. z Ministerstva životního prostředí.
GreenHack je součástí iniciativy EU Green Week 2022 Evropské komise. Pod záštitou Ministerstva životního prostředí České republiky, Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a Hlavního města Prahy a Velvyslanectví Nizozemského království.
Psali jsme
Do konce března hledá soutěž nápadů na zlepšení klimatu Adapterra Awards projekty, které pomohly zmírnit důsledky tepelného ostrova na území…