Praha poskytne 27 milionů korun školám na podporu dětí z Ukrajiny

17. 11. 202319:21
Praha poskytne 27 milionů korun školám na podporu dětí z Ukrajiny
foto: Jan Holoubek, PrahaIN.cz/Základní škola Ohradní, ilustrační foto

Praha poskytne zhruba 27 milionů korun městským částem pro mateřské a základní školy na podporu dětí z Ukrajiny. Na dnešním zasedání to schválili zastupitelé.

Peníze půjdou z projektu UNICEF- Pomoc uprchlíkům a budou určeny například na vybavení nových tříd. Cílem je posílit vzdělávání, ochranu dětí a zdraví a sociální soudržnost v kontextu ukrajinské uprchlické krize. Dnes to schválili pražští zastupitelé.

Dotace půjdou školám v městských částech Praha 3, Praha 4, Praha 7, Praha 13 a pražským Kunraticím. „Peníze jsou na vybavení nových tříd, na nábytek a další materiál nebo na lepší vybavení zázemí mateřských i základních škol,“ řekl radní pro školství Antonín Klecanda (STAN). Cílem je mimo jiné zlepšit přístup uprchlických dětí k předškolnímu a základnímu vzdělávání.

Praha 4 dostane zhruba 15,7 milionu korun Praha 13 obdrží zhruba 9,7 milionu korun, Praha 7 zhruba 937.000 a městská část Praha Kunratice zhruba 332.500 korun.