Praha trochu jinak: Sem by měly vést vaše kroky

28. 09. 202210:29
Praha trochu jinak: Sem by měly vést vaše kroky
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Pohled na Pražský hrad

KOMERČNÍ ČLÁNEK Návštěvu centra Prahy absolvovala většina Čechů a v podstatě i velká část obyvatel Evropy. Do Prahy zavítají každý rok miliony turistů. Co ale zkusit zažít Prahu trochu jinak než většina z nich?

Praha je plná atrakcí a nevšedních zážitků. Samozřejmě při své první návštěvě nemůžete vynechat Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Praha je ale kromě historické architektury také komerčním centrem republiky.

Můžete navštívit spoustu unikátních míst. Jedním z nich je střelnice Praha, kde si můžete vyzkoušet střelbu z opravdových zbraní na terč. Najdeme zde ale i moderní muzea, koncerty, sportovní události, závody a spoustu dalšího. Praha nabízí každý den spoustu událostí, proč tedy některé ze dnů, během kterých v Praze pobýváte, nestrávit tímto způsobem?

Prozkoumejte krásy pražské MHD

Mnoho turistů vnímá MHD pouze jako prostředek, jak se dostat z bodu A do bodu B. Pražská MHD ale patří mezi světové unikáty. Kromě toho, že se s ní velice jednoduše dostanete načas prakticky kamkoliv po městě (navíc probíhá intenzivní integrace linek se Středočeským krajem), je MHD unikátní i z architektonického hlediska nebo z pohledu vozového parku.

Prozkoumejte rozmanité stanice metra, svezte se historickou či retro tramvají, nebo vyzkoušejte moderní autobusy na elektrický bateriový pohon. Pokud byste chtěli objevit všechny poklady veřejné dopravy v hlavním městě, vydá Praha v tomto směru na několik dní.

Příjemný den v parku

Z velice hustě zastavěného centra se většina turistů nedostane do centra širšího. V něm se přitom nachází mnoho nádherných parků, ve kterých můžete strávit příjemný den. Většina turistů zavítá pouze do Petřínských sadů. Objevte třeba nádherně opravenou Stromovku nebo s vínem spjatou Grébovku (Havlíčkovy sady). Zelených míst jsou ale v Praze desítky a v podstatě nemáte šanci všechny prozkoumat ani jako rezident, natož jako návštěvník. Zmínit můžete také Riegrovy sady, Parukářku, Vítkov či Ladronku.

Praha je gastronomickým rájem

Praha nabízí chutné pokrmy z celého světa, které jsou přitom ve světové konkurenci (zejména při pohledu západním směrem) stále cenově poměrně dostupné. Kromě té nejlepší české kuchyně můžete zavítat do restaurací japonských, indických, středomořských, afrických a mnohých dalších. Prakticky není pokrmu a suroviny, které byste v Praze nemohli ochutnat v té nejvyšší kvalitě. Velice často jde přitom o restaurace, které provozují přímo lidé narození v dané zemi a jde tak o zážitek stoprocentně autentický.

Kromě jídla je Praha plná chutných kaváren, farmářských trhů, chutných bister, pekáren a v podstatě všeho dalšího, co si umíte představit.