Pražané na Sedmičce se o svůj zadek bát nemusí

19. 08. 202314:45
Pražané na Sedmičce se o svůj zadek bát nemusí
foto: Praha 7/Nové lavičky na Bubenské ulici.

Obyvatelé této městské části si před nedávnem postěžovali, že jim chybějí v blízkosti jejich domovů lavičky pro odpočinek. Technická správa komunikací začala jednat a první z téměř třicítky laviček už slouží svému účelu.

Nejtěžší bylo najít vhodná místa pro lavičky. Ta musejí splňovat několik podmínek. Musí jít o pozemky Technické správy komunikací, musí k nim být dobrý přístup kvůli úklidu a musí se najít takový prostor, který je dispozičně vhodný.

I proto při výběru lokalit spolupracovala sama městská část Praha 7, která také seznam nově vytvořených laviček zveřejnila na svém webu.

Městský mobiliář se tak na Sedmičce rozroste o pohodlné lavičky s opěradly. Městská část garantuje, že z nich bude vždy zajímavý výhled na část městské části.

Pět nových laviček se objeví v ulici Milady Horákové. Tři nové lavičky ozdobí ulice U Průhonu, Jankovcova, Osadní. Plynární, Dělnická, Korunovační ulice a Letenské náměstí získají po dvou lavičkách a konečně v ulici Komunardů, Argentinské, U Uranie, Bubenské a na nábřeží Kapitána Jaroše přibyde po jedné lavičce.