Pražského primátora tentokrát hostila Dvanáctka

25. 10. 202311:13
Pražského primátora tentokrát hostila Dvanáctka
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Radnice Praha 12

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) tentokrát v rámci své tour po jednotlivých městských částech zavítal na Dvanáctku. Prohlédl si nedávno dokončené i plánované projekty a investiční akce v oblasti školství, dopravy a infrastruktury.

Jako již tradičně zahájil Bohuslav Svoboda svůj den na radnici městské části. V doprovodu starosty Prahy 12 Vojtěcha Kose (ODS) i dalších členů úřadu si prohlédl zdejší novou moderní a architektonicky zajímavou budovu radnice. Ta byla v Modřanech dokončena teprve nedávno. O návštěvě informoval magistrát v tiskové zprávě.

V rámci představení nejdůležitějších investičních akcí se pak celá delegace přesunula do blízké, nově otevřené mateřské školy Mydlinky a dále do Komořan. Tam by měla vzniknout nová rezidenční čtvrť i tramvajové spojení, které nahradí nyní již nefunkční nákladní vlakovou odbočku. Vzniknout by tu měla i základní škola Komořany, pro kterou už byl vybrán pozemek.

Nové projekty jsou dobrou zprávou

„Praha 12 je rychle se rozvíjející městskou částí, kde v poslední době vznikla řada nových projektů a další se chystají. To je dobrá zpráva i vzhledem k tomu, o jak lidnatou část metropole se jedná,“ okomentoval návštěvu primátor Bohuslav Svoboda.

Podle informací z tiskové zprávy městské části se pak primátor cestou na Točnou, místo budoucí výstavby kanalizace, zastavil ještě u obchvatu. Konkrétně u napojení na D0. Svou návštěvu pak zakončil na Cholupickém vrchu. Právě tam se buduje přivaděč kanalizace pro Cholupice a Točnou.

„Vážíme si návštěvy pana primátora a jeho podpory při realizaci našich projektů pro lepší Prahu 12,“ uzavřel Vojtěch Kos, starosta MČ Praha 12.

Návštěva byla již několikátá v řadě. Bohuslav Svoboda totiž po svém zvolení primátorem Prahy slíbil postupnou návštěvu všech městských částí. Již dříve zavítal do Prahy 1, 3, 4, 6 a 10, do Běchovic, Libuše, Kunratic, Suchdola, Lysolají a Dolních i Horních Počernic.

Na Dvanáctce žije přes 50 tisíc obyvatel

Praha 12 se dle informací z webu rozkládá na jižním okraji metropole na pravém břehu Vltavy. Sousedí na severu s Prahou 4 a na východě s Libuší. Od středu města je vzdálena asi 9 kilometrů a tvoří ji pět katastrálních území: Modřany, Komořany, Cholupice, Točná a Kamýk.

Dvanáctka je domovem více než padesáti tisíc obyvatel, kteří obývají zhruba 2.331 hektarů.