Před novou prodejnou Apple na Václavském náměstí jsou stále fronty

17. 02. 202319:08
Před novou prodejnou Apple na Václavském náměstí jsou stále fronty
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Značková prodejna Apple v centru Prahy

Prodejna v paláci Koruna na Václavském náměstí má potenciál stát se magnetem pro místní i turisty.

Americká značka je dostatečně známá a v hlavním městě je rovněž hojně dostupná. Dlouhé fronty, které se během páteční „premiéry“ tvoří, jsou především kvůli slevám.

V nově otevřené prodejně jde například o slevu 25 procent na MacBooky a patnáct procent na telefony iPhone, iPady, Apple Watch, AirPods a další značkové příslušenství.

Přesně tento důvod nám sdělilo hned několik budoucích zákazníků.

Redakce PrahaIN.cz s nimi hovořila krátce před devatenáctou hodinou.

„Jsem student a sleva je znát, navíc jsem milovník Apple,“ řekl Petr Mašek z Modřan. Vedle něj stojící žena, se kterou je spojilo právě čekání, ho v podstatě okopírovala. „Jdu si pro nové hodinky, jsem tu půl hodiny," sdělila doslova pár kroků před vchodem.

Před obchodem v 18:40. Foto: PrahaIN.cz

Slevy táhnou

Další z čekajících uvedl, že je zde kolem dvaceti minut, odpoledne to prý ale bylo mnohem horší. „Sleva na MacBook je opravdu velká, jde o drahý stroj, proto jsem tady," řekl našemu reportérovi.

„Očekáváme, že (prodejna) přitáhne jak uživatele zařízení Apple z řad Pražanů, tak turisty. Viděli jsme to v naší dosavadní prodejně na Můstku, kde zhruba třetinu zákazníků tvořili zahraniční návštěvníci. Zajímá je, jak vypadá prodejna Apple v samotném centru světové metropole, kupují si většinou značkové příslušenství anebo produkty, které zde vyjdou o něco levněji než v jejich domovské zemi,“ popsal Petr Syrůček, majitel zmíněného obchodu.

Jak dále dodal v oficiální zprávě, jde o první prodejnu tohoto typu v Česku, která není v nákupním centru.

Před obchodem v 19:10. Foto: PrahaIN.cz

„Dlouho jsme čekali, než se uvolnila exkluzivní lokalita v paláci Koruna. Je to umístění, které si prodejna tak vysoké kategorie zaslouží,“ uzavřel.

Čekajícím v pátek pomohlo i to, že navzdory silnějšímu větru je v metropoli celý den kolem deseti stupňů.

Chtěli jsme rovněž pořídit několik fotek uvnitř velmi krásného obchodu, což ale během provozu nešlo. „Mohly by vzniknout potenciální problémy se zachycením obličejů zákazníků, ale umožníme vám fotit po zavření přibližně za hodinu,“ sdělila redakci PR manažerka, která by na místě.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných