První bar preferuje výhradně Ukrajince. „Ochranka byla posílena, na Čecha nenarazíte,“ uvedl zaměstnanec

13. 01. 202305:36
První bar preferuje výhradně Ukrajince. „Ochranka byla posílena, na Čecha nenarazíte,“ uvedl zaměstnanec
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Postel Bar & Stage

Poté, co jsme informovali o tom, že do klubu Staré Lázně Kolín pouští podle národnosti, tedy že nepouští Ukrajince, se nám ozvali další lidé. Podle nich je ve městě ještě jiný hudební bar, ve kterém také probíhá výběr hostů na základě národnosti. Zde se ale cílí především na ukrajinskou omladinu.

„Řekli mi, že mě tam prostě nepustí, protože jsem Ukrajinec. A minule se tam praly nějaké dvě party Ukrajinců. Takže všechny naházeli do jednoho pytle. To, že jsem tam byl s partou Čechů, je nezajímalo,“ sdělil serveru PrahaIN.cz mladý Ukrajinec, který se rozhodl strávit páteční večer na diskotéce v Kolíně. 

Svědků měl několik. Do klubu se chystal pouze s partou Čechů. 

Za dvě hodiny to zkusil znovu, tentokrát se prokázal řidičským průkazem, opět marně: Ochranka mi řidičák vzala, začali na mě řvát, že jsem ho ukradl, že prý kradu lidem doklady. Nechtěli mi ho vrátit s tím, že je kradený a předají ho policii,“ 

Celou věc nám jeden ze zaměstnanců Starých Lázní přiznal. Ukrajince na diskotéku prý nepouští dlouhodobě. „My je tam nepouštíme. Dlouhodobě s nimi jsou problémy.“

Bar, který preferuje Ukrajince

Reakce čtenářů na sebe nenechala dlouho čekat.

Podle nich je v Kolíně klub, který pro změnu preferuje Ukrajince. Na jeho místě se dříve nacházela herna, kam si mohli lidé přijít zahrát herní konzole Playstation a u toho si třeba dát pivko. Ve stejném prostoru je nový podnik asi dva měsíce. 

Jedná se Postel Bar & Stage Kolín.

Původní informace vyzněla tak, že klub je dostupný pouze pro Ukrajince, české občany do něj nepustí. To jeden ze zaměstnanců vyvrátil: „Není jenom pro Ukrajince, není to tak, že by se pouštěli Ukrajinci a Češi nikoliv.“

Nicméně Čecha zde prý potkáte spíše výjimečně. 

Cílit výhradně na Ukrajince, když se před dvěma měsíci bar otevíral, původní záměr nebyl. „Vyplynulo to ze situace,“ má jasno zaměstnanec. 

„Problémy na diskotéce jsou, ale jsme na to připravení. Máme větší ochranku. Vlastně to kopíruje to, co se děje jinde,“ netají se zdroj z Postel Baru s chováním Ukrajinců, ačkoli je podnik podporuje.  

Postel Bar & Stage Kolín. Zdroj: PrahaIN.cz

Velké počty Ukrajinců jsou v Kolíně prý především kvůli práci v automobilce, kterou v roce 2021 přebrala Toyota. Ve městě ji ale nikdo neřekne jinak než TPCAčko (pozn. red.: podle starého názvu TPCA - Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech)

„Češi sem chodit nemají moc naučené. V klubu máme takovou kravinu, pokojíček, který si návštěvníci mohou pronajmout, mohou ležet v posteli a koukat na stage,“ prozradil zaměstnanec, co stojí za názvem klubu.  

„Provařené to zatím není. My to ani nikterak nehlásáme, že jsme klub pro Ukrajince. Ale cílili jsme s ukrajinskou reklamou, měli ukrajinské plakáty a ukrajinský text na Facebooku pro ty, kteří mají na sociálních sítích nastavenou ukrajinštinu. To běžný uživatel nevidí,“ uzavřel. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných