Radnice Prahy 2 podporuje moderní technologie

23. 08. 202311:10
Radnice Prahy 2 podporuje moderní technologie
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Radnice MČ Praha 2

Městská část Praha 2 dala aktuálně do provozu poplatkový automat a představila virtuální prohlídku úřadu. Poplatky lze nově hradit ve vestibulu budovy kartou nebo v hotovosti. Virtuální prohlídka je službou veřejnosti, která má návštěvníkům pomoci s orientací.

Městská část Praha 2 uvádí na svých webových stránkách, že nově nabízenými službami potvrzuje radnice svoji otevřenost vůči novým trendům a technologiím.

„Možnost virtuální prohlídky úřadu a aktuální zprovoznění poplatkového automatu tak považujeme za další důležitou součást modernizace veřejných služeb, kterou občané jistě ocení. Věřím, že mnozí z nich další způsob úhrady správních poplatků, pokut, nákladů řízení nebo parkovacích oprávnění uvítají,“ uvedl Jan Korseska (ODS), starosta Prahy 2.

V dubnu letošního roku zavedla Praha 2 provoz elektronické platební brány a svoji podporou rozvoje nových technologií se řadí mezi moderní městské části.

„Už dnes si občané mohou z pohodlí domova vyřídit většinu záležitostí. K úhradě poplatků mohou využít elektronickou platební bránu, a k osobnímu jednání na úřad se objednat online v předem určený čas. Orientaci po úřadě samotném pak návštěvníkům usnadní virtuální prohlídka. Jednotlivě propojené interaktivní odkazy je vždy spolehlivě navedou do těch správných dveří,“ popsal nové technologické možnosti Michal Kopecký, tajemník úřadu městské části.

Praha 2 je mimo jiné také držitelem titulu Zlatý erb 2022 za nejlepší webové stránky městské části v Praze.

Dalším významným oceněním, které Praha 2 získala, je ocenění v prestižní soutěži Českých 100 nejlepších, kdy jako jediná městská část v Praze uspěla v oborové kategorii Cestovní ruch a hotelnictví a umístila se mezi šesti nejlepšími firmami a společnostmi, které se zasadily o rozvoj cestovního ruchu.