Respektovaný ředitel věznice v Rýnovicích nás provedl místy, kde dochází slova

26. 06. 202413:46
Respektovaný ředitel věznice v Rýnovicích nás provedl místy, kde dochází slova
foto: Bob Asher, PrahaIN.cz/Ředitel Věznice Rýnovice plukovník Petr Veselý.

ROZHOVOR: Věznice v Rýnovicích v Jablonci nad Nisou je nápravným zařízením s ostrahou se středním a vysokým stupněm zabezpečení. Trest odnětí svobody tady aktuálně vykonává více než 500 odsouzených, včetně tří odsouzených na doživotí.

Mezi nimi je i smutně proslulý pětinásobný vrah Oto Biederman, člen někdejšího Kolínského gangu, který před lety vyděsil Česko brutálními zločiny. Právě z této věznice před sedmi lety vyšel na svobodu nejznámější český vězeň Jiří Kajínek.

Práce příslušníků vězeňské služby je mimořádně náročné zaměstnání, během výkonu služby jsou dozorci i civilní personál pod neustálým psychickým tlakem. Musí se naučit bleskově reagovat na nečekané momenty, jsou vycvičení tak, aby zvládali i extrémně vyhrocené a nebezpečné situace, během nichž může být ohroženo zdraví, bez nadsázky i jejich životy.

O to složitější je úspěšně řídit zařízení tohoto typu. Ředitel Věznice Rýnovice, plukovník Petr Veselý, patří k nejzkušenějším pracovníkům Vězeňské služby České republiky. Ve službě je 27 let. Provází ho pověst klidného lídra, který v krizových situacích umí použít charisma, ale i rozhodnost.

Jste ředitelem v prostředí, které běžně člověk nezná. Máte odpovědnost za chod věznice, za váš personál i za odsouzené, kteří tady vykonávají svoje tresty. Nebudíte se někdy ze spaní?

V noci se občas budím, někdy mi totiž volají kolegové ve službě při řešení aktuálního problému. Pracovat ve vězeňství je samozřejmě o obrovské odpovědnosti a také o přesvědčení, že práce, kterou s kolegy děláme, má smysl. Roli ředitele vidím v tom, abych směřoval a vedl tým svých lidí tak, aby zařízení, ve kterém pracujeme, bezchybně fungovalo.

ředitel vězniceMezi vězni má ředitel mimořádný respekt. Foto: PrahaIN.cz

Jak složitá je příprava na službu ve vězeňství, a to nejen pro vedoucí pracovníky, ale pro personál obecně? Od dozorců až po vychovatele a sociální pracovníky?

Naše práce je natolik specifická, že se na samotný výkon služby prakticky připravit nelze. Zformuje vás až samotná praxe. Důležitý je výběr vhodného člověka pro povolání tohoto typu, hraje tam roli i jeho osobnost a podobně. Pakliže splňuje určité parametry, tak ukáže čas a praxe, zda je ten člověk schopen tuto práci trvale vykonávat.

Podle jakých kritérií vybíráte nové dozorce? Je složité získat nové, ale zároveň kvalitní pracovníky?

Je to stále náročnější proces. Během přijímacího procesu jsou důležité především psychotesty každého uchazeče, osobnostní charakteristika každého člověka, který se uchází o práci dozorce, je jednoznačně nejdůležitější. Získat nové pracovníky není jednoduché i z jiného důvodu. Jde o to, že vězeňský systém v České republice je mnoho let podceňován. Velmi citlivé téma je i financování vězeňství. Finanční prostředky nám vytváří podmínky jak pro výkon trestu, tak pro výkon služby a práce ve věznici. Čím méně peněz, tím je služba náročnější. Náročné je pak získat i případné zájemce o zaměstnání, protože naše nabídka je pak pro dost lidí méně atraktivní.

Po vládních škrtech byl výrazně omezen rozpočet vězeňské správy. Přitom odborníci už mnoho let upozorňují, že pracovníci ve vězeňství by s ohledem na náročnost své práce měli mít daleko vyšší ohodnocení. Proč je tak špatná situace v této oblasti, v čem spočívá ten zásadní problém?

Souhlasím s tím, že práce příslušníků vězeňské služby je velmi náročná. Některé pozice při srovnání s civilním prostředím jsou výrazně podfinancované. Jsou nedostatečně zaplacené i vzhledem k rizikům, které výkon tohoto zaměstnání přináší. V této souvislosti je na místě i otázka podfinancování celé vězeňské služby. My jsme dnes v situaci, kdy látáme díry v rozpočtu. Za takové situace nejsme schopni prostředí věznic i samotnou vězeňskou službu posunovat tam, kam by to mělo směřovat.

Jaký by měl být podle vás nástupní plat příslušníka vězeňské služby, aby odrážel rizika spojená s výkonem služby, atraktivitu z hlediska příjmu?

Domnívám se, že nástupní platy nových příslušníků by se měly pohybovat okolo čtyřiceti tisíc, tím bychom byli konkurenceschopnější na trhu práce, než je tomu nyní. Zdůrazňuji, že by mělo jít o nástupní plat. Mzda by totiž měla růst úměrně s tím, jak se výkonem služby pracovníci zdokonalují, nabírají zkušenosti a stávají se z nich skuteční profesionálové.

Existuje optimální délka aktivní služby? S ohledem na opakující se psychické vypětí a další rizika spojená s tímto zaměstnáním. Jaká je podle vás hranice, za kterou by třeba dozorce už ve své profesi neměl jít, aby třeba trvale neohrozil svoje duševní zdraví a podobně?

Náročnost naší profese spočívá například v tom, že po určité době v aktivní službě se u našich zaměstnanců objevuje například pocit nebo syndrom vyhoření. Musíme si uvědomit, že dozorci pracují ve směnném režimu a jde o psychicky i fyzicky velmi náročnou práci. Člověk, který pracuje v těchto podmínkách, je velmi brzy unavený. Musí dostatečně rehabilitovat a udržovat se v perfektní kondici. A také musí mít dostatek času na rehabilitaci organismu. V současné situaci nám ale právě čas chybí. Máme nedostatek lidí, proto zaměstnanci musí sloužit velké množství přesčasů. Z osmi dní slouží šest a pouhé dva dny mají na odpočinek, to je velmi málo. Nikdo se pak nemůže divit, že se po nějaké době dostaví pocit únavy a vyhoření. Pokud by byl současný systém nastaven jinak, příslušníci by se mohli dále vzdělávat v různých odbornostech. Postupovat pak i na jiné pracovní pozice. Pak by neodcházeli ze služby, ale zůstávali by dál ve vězeňské službě.

ředitel věznicePetr Veselý s tiskovou mluvčí Monikou Královou. Oba pracují ve vězeňství 27 let. Foto: PrahaIN.cz

Pozornost teď upoutala zpráva, že právě z důvodů, o kterých hovoříte, podalo výpověď 60 dozorců a zaměstnanců ve Valdicích na Jičínsku, což je nejpřísnější věznice u nás. 

Současná situace je složitá ve všech našich věznicích a je tendence, že se bude zhoršovat. Ve Valdicích to vygradovalo do určitých extrémů, kde se najednou potkalo množství různých aspektů. Tím se asi utrhla ta pověstná, pomyslná kapka a Valdice se najednou ocitly v současné nepříjemné situaci. Ale to nejsou jenom Valdice. Ta situace je špatná i v dalších věznicích.

Je pravda, že dozorce si věznice mezi sebou půjčují, aby pokryly směny?

Samozřejmě, to je dnes běžná praxe. Je to právě z toho důvodu, že některé věznice už jsou na tom personálně tak špatně, že nejsou schopny vlastními lidmi obsadit služby a zajistit tak běžnou činnost věznice.

Ve vaší věznici zaměstnanci intenzivně s odsouzenými pracují. Jaký je to pocit, když zjistíte, že váš bývalý vězeň se vrátil k normálnímu životu?

Práce dozorce je skutečně po všech stránkách velmi náročná. Proto máme pokaždé velký pocit uspokojení v okamžiku, když se dozvíme, že propuštěný člověk se naplno zapojil do společnosti. Že si založil si rodinu, má práci a žije normální život. Jsme rádi za každého vězně, který se k nám už nikdy nevrátí. Na těchto případech vidíme, že naše práce má smysl. Bohužel, počty těchto lidí nejsou tak vysoké, jak bychom si všichni představovali. Těchto případů není málo, ale zatím jich není tolik, kolik bychom chtěli.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných