Skládka? Ne, chodba na magistrátu hlavního města

30. 08. 202310:01
Skládka? Ne, chodba na magistrátu hlavního města
foto: Redakce PrahaIN.cz/Nepořádek na chodbách magistrátu

Naše redakce byla upozorněna dvěma magistrátními úředníky, že to na chodbách Nové radnice vypadá jako na skládce. Některými chodbami se prý sotva dá projít. Důvod je ale prostý. Některé kanceláře bylo potřeba přestěhovat.

„Přišel jsem do práce a zhrozil jsem se, co se to u nás děje,“ uvedl úředník, který nás upozornil.

Na jedné fotografii je vidět dřevěná truhla, nářadí a stavební materiál v mnoha pytlích. Na chodbě se také povalují věšáky, gauče, nástěnky či tiskárna. Na další fotografii je vidět červená židle, jakou známe z pražských tramvají.

Nepořádek na chodbě. Autor: PrahaIN.cz

S dotazem, co se na radnici děje, jsme se obrátili na tiskové oddělení města.

„Kanceláře v budově Nové radnice postupně upravujeme a je nutné jejich vybavení někam dočasně uskladnit. Osobně mě Váš dotaz překvapil, neboť na tom nevidím nic překvapivého,“ uvedl pro naši redakci Vít Hofman, tiskový mluvčí pražského magistrátu.

Stěhování... Autor: PrahaIN.cz

PrahaIN.cz si v této souvislosti všimla ve veřejně dostupném registru smluv několika dohod na nákup nábytku, které zřejmě s úpravami kanceláří souvisí.

Jen v letošním roce jde o 15 objednávek na nábytek. Všechny jsou od firmy Legato z Mělníka. A jen v letošním roce jde o nábytek za více než šest milionů korun.

Poslední objednávka je ze 17. července ve výši 214.594 korun. Magistrát si objednal dvě konferenční křesla, tři čalouněné kulaté sety, dva konferenční stolky, dvě čalouněná křesla, sofa, šest jednacích židlí a šest kulatých křesel.