Společnost Nové Holešovice žaluje pražský dopravní podnik

15. 05. 202415:36
Společnost Nové Holešovice žaluje pražský dopravní podnik
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Dopravní podnik Praha

Podle zprávy, kterou redakci zaslal Jakub Velen z CPI Property Group, podává společnost Nové Holešovice žalobu na pražský DP. Informaci potvrdila rovněž Hana Samuelová z vedení KARLÍN GROUP.

Žaloba byla podána kvůli tomu, že prý ani v dodatečné lhůtě dopravní podnik hlavního města nepodepsal sjednanou transakční dokumentaci, která měla být dle platné akcionářské dohody uzavřena do 29. 2.

„Vysvětlení, že transakční dokumentace nebyla ze strany DPP doposud podepsána z důvodu chybějícího souhlasu jeho valné hromady, je pro společný podnik stěží pochopitelné, neboť se jedná o vnitřní záležitost DPP a jeho akcionáře, která navíc nic nemění na povinnosti DPP smlouvy uzavřít,“ uvedl v prohlášení Velen.

Společný podnik se podle jeho slov touto žalobou v první řadě domáhá uzavření příslušných smluv, ačkoliv si vyhrazuje právo žádat také náhradu vznikající škody, pokud by město anebo sám DPP uzavření smluv jakýmkoliv způsobem definitivně zmařili.

Náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který vystoupení ze společného projektu prosazoval, za postup kritizovalo například opoziční ANO, podle kterého tím město riskuje soudní spor o náhradu škody (psali jsme ZDE).

Hřib si k tomu nechal zpracovat posudek, podle kterého je postup v pořádku.

Společný podnik založil DPP po delších jednáních v roce 2021 s firmou Karlín Group, později se do něj zapojila i CPI Property Group, která rovněž v oblasti vlastní pozemky. Dozorčí rada DPP letos v lednu schválila prodej městských pozemků společnému podniku za nejméně 173 milionů korun.