Summit EU uzavřel brány Pražského hradu. Čekají se místní dopravní omezení

05. 10. 202210:28
Summit EU uzavřel brány Pražského hradu. Čekají se místní dopravní omezení
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Summit EU v Praze

V souvislosti s vrcholnými akcemi, které proběhnou v rámci českého předsednictví v Radě EU, bude od 4. do 8 října uzavřen areál Pražského hradu. Na Praze 6 bude ve dnech konání zasedání politiků lokálně usměrňovat dopravu.

Magistrát hlavního města Prahy informuje ve své tiskové zprávě, že ve dnech 6. a 7. října se bude na Pražském hradě konat summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27.

Do Prahy se sjedou lídři států Evropské Unie spolu s vedoucími činiteli dalších zemí, celkem se očekává příjezd asi dvou tisíc hostů.

Velké množství členů zahraničních delegací přinese významné dopravní zatížení na komunikacích mezi letištěm a Hradem, včetně přístupových cest do centra města. Týkat se bude především Evropské třídy a Jelení ulice. Na dopravní situaci bude dohlížet policie a v případě potřeby ji bude řídit s přednostním právem pro vozidla přijíždějících delegátů.

Mimo omezení, která budou přinášet průjezdy kolon automobilů s chráněnými osobami, se žádné trvalé uzavírky komunikací nechystají. Řidičům pražský magistrát doporučuje, aby se v uvedených dnech vyhnuli v Praze 6 oblastem na trase mezi letištěm a Pražským hradem, případně využili služeb MHD.