Třináctka podporuje samaritány a jejich sanitní vozy

12. 08. 202216:29
Třináctka podporuje samaritány a jejich sanitní vozy
foto: MČ Praha 13/Praha 13 předala šek Asociaci samaritánů ČR

Šek v hodnotě padesáti tisíc korun věnovala radnice Prahy 13 Záchranné službě Asociace samaritánů ČR – Praha západ. Peníze půjdou na záchranářské oblečení.

Podle tiskové zprávy Prahy 13 je podpora nestátní samaritánské záchranné služby velice důležitá. Vozy totiž mimo jiné zajišťují transfer zraněných, nemocných a imobilních obyvatel.

„Zdravotní systém je klíčovým sektorem a i proto jsme se rozhodli tuto nestátní službu finančně podpořit. Během covidu se zapojili i do antigenního testování v mnoha místech Prahy i po celé republice. Touto cestou jim srdečně děkuji za nasazení a podanou pomocnou ruku nejen zde na třináctce,“ řekl starosta David Vodrážka (ODS).

Záchranáři oblečou nové uniformy

Za peníze budou pořízeny nové komplety záchranářských oděvů pro členy výjezdových skupin převozu pacientů neodkladné péče. Převozy imobilních pacientů jsou totiž hlavní náplní práce záchranářů Asociace samaritánů.

„Velmi si vážím úspěšné spolupráce s městskou částí Praha 13 a věřím, že ji v budoucnu budeme nadále rozvíjet,“ poděkoval ředitel ZS ASCR Milan Majer.

Dar předal za městskou část sám její starosta David Vodrážka. Za Záchrannou službu Asociace samaritánů ho převzaly finanční ředitelka Marta Mikulecká a tisková mluvčí Petra Homolová.

Samaritáni pomáhají všem bez rozdílu

Asociace samaritánů se snaží pomáhat všem lidem v nouzi bez rozdílu. Navazuje na demokratické a humanitní tradice a pomáhá proto lidem všech národností, ras, náboženských vyznání i politických názorů. Na území hlavního města i Středočeského kraje zajišťuje například dopravu zraněných a nemocných či plánované transporty pod odborným zdravotnickým dohledem. Poskytuje také nepřetržitou lékařskou službu na mezinárodním letišti Václava Havla Praha.