Udivené Němky v pražském Aquapalace: „Was ist das? Kde na to berete?“

31. 12. 202221:00
Udivené Němky v pražském Aquapalace: „Was ist das? Kde na to berete?“
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz (stejně jako ostatní)/Aquapalace Praha, 31. 12. 2022

PrahaIN.cz je poslední den roku v ráži. Průběžně navštěvujeme epicentrum metropole, stejně jako široké okolí. Stranou zájmu nezůstala Vltava, kde bylo hodně lidí na náplavkách, Petřín, kde se každoročně bouchá šampaňské, zastavili jsme se na golfu v Hostivaři a Hodkovičkách, kde se to hemžilo sportovci a odpoledne jsme zavítali do Čestlic k tamnímu Aquapalace.

Na parkovišti bylo hodinu před zavřením, kolem 16:15, asi patnáct aut, z toho devět dodávek. Ačkoli to vypadalo na nízkou návštěvnost, podle řady oslovených návštěvníků je uvnitř hodně lidí. Redakce za půl hodinu napočítala i velmi zajímavý počet cizinců.

Z bazénu odešlo tak třicet lidí, z toho určitě polovina byla z Německa. Dvě dívky, které s námi šly čekat na zastávku směrem na Opatov, přijely z Frankfurtu nad Mohanem. Jde o poměrně velké město, s aglomerací má přes milion obyvatel. Žije se tam prý dobře, ale drahota zasahuje i místní.

Obě dívky, věkově jim bylo okolo třiceti let, byly mnohem víc zaskočené z toho, co zažily v Praze, konkrétně v Čestlicích. Situaci se nám pomalu, ale srozumitelně snažili přirovnat k „jejich“ lázním.

Nazývají se Frankfurter Bäder a jde prý o velký komplex saun, vnitřních a venkovních bazénů a místností pro jakákoli cvičení. V čem je tedy problém? „Děti do čtrnácti let mají neomezený přístup a neplatí vůbec nic,“ zaznělo jako příklad číslo.

Parkoviště před bazénem hodinu před zavřením. Foto: PrahaIN.cz

Čestlice jsou násobně dražší

„Vstupné je jinak kolem šesti eur a rodiny zaplatí ani ne dvacet eur,“ rezonovalo dále.

PrahaIN.cz všechny ceníky ověřila a dívkám dáváme za pravdu. Jen u rodinného vstupného se spletly, nestojí dvacet, ale sedmnáct euro na tři hodiny. V přepočtu je to 420 korun.

A Čestlice? „Byly hodně drahé,“ řekly Němky, ale nebyly si jisté v přepočtech. Tak to dopovíme za ně. Pokud Aquapalace Čestlice navštíví rodina na tři hodiny, za vstupenky dá 2.699 korun. Celodenní vstup stojí 2.899 korun. K tomu osuška za 70 korun, župan za stovku, jídlo a pití.

Staroměstské náměstí bylo plné zejména cizinců. Foto: PrahaIN.cz

Jeden dospělý zaplatí za tři hodiny 1.049 korun. Děti do jednoho metru výšky neplatí nic, ty větší v průměru 750 korun za tři hodiny. Všední dny jsou levnější, víkendy a svátky naopak dražší.

Němkám jsme se snažili vysvětlit, že ne každý Pražan si toto může dovolit. Pochopení přišlo rychle.

„V Praze se nám hodně líbí, ceny v centru jsou určitě nastavené pro Čechy, tak levné to u nás není,“ doplnila jedna z nich.