V Grébovce se uskuteční již patnáctý ročník vinobraní

23. 09. 202212:11
V Grébovce se uskuteční již patnáctý ročník vinobraní
foto: Markéta Šálková, PrahaIn.cz/Sekt, ilustrační foto

Vinobraní v pražské Grébovce proběhne letos 23. a 24. září na již tradičních místech. Konkrétně na Náměstí Míru a v Havlíčkových sadech, které jsou známé jako Grébovka. Pro návštěvníky je kromě vína připraven také další doprovodný program. Vystoupí například kapela Eddie Stoilow nebo Děděk Mládek Illegal Band. Na své si přijdou i děti.

Návštěvníci se mohou těšit na desítky stánků s burčákem, vínem a dalšími specialitami, ale také rukodělné výrobky či různá vystoupení. Chybět nebude bubenická show a křest nového alba Petra Rezka. Letošní rok vinobraní probíhá s mottem Přijďte na Dvojku. Proč, vysvětluje v tiskové zprávě starostka městské části Praha 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Když jsme vybírali motto letošního vinobraní, měli jsme poměrně rychle jasno. Magické číslo 2 nás provází na každém kroku, v letopočtu 2022 i v názvu městské části. Rok Dvojky jsme symbolicky odstartovali také 2. 2. 2022, proto vinobraní s mottem Přijďte na Dvojku je tak logickým pokračováním série akcí, které jsme v rámci Roku Dvojky pro naše občany připravili. Letos navazujeme na dlouholetou tradici a přicházíme opět s něčím novým. V předstihu jsme po Grébovce rozházeli desítky dřevěných žetonů. Každý, kdo žeton najde a odevzdá ho v sobotu 24. září u stánku naší městské části, dostane dvojku burčáku zdarma,“ říká Udženija, která sama vinobraní zahájí.

V Grébovce se v 81 stáncích představí tradiční česká a moravská vinařství, ale i ta menší nebo rodinná.

„Vinařský rok 2022 se jeví jako velmi pěkný a zajímavý, počasí nám přálo a jarní mrazíky poškodily vinice minimálně,“ zhodnotila sezónu obchodní manažerka společnosti VÍNO BLATEL Gabriela Pavlačková ze slováckého vinařské podoblasti Blatnice pod Svatým Antonínkem, která se Vinobraní na Grébovce účastní již popatnácté.

Vinobraní odstartuje v pátek ve 14:15 úvodním slovem zástupců městské části Prahy 2, od půl 3 už bude pro návštěvníky hrát cimbálová muzika a v 19:00 vystoupí účastníci českého kola Eurovize The Valentines.

Známá kapela Eddie Stoilow se představí v sobotu od 13:00, v sedm odpoledne proběhne již zmíněný křest nové desky Petra Rezka a Děda Mláde Illegal Band se představí v 20:45.

Pro dětské návštěvníky je připravena v dolním areálu Grébovky dětská stage, kterou bude moderovat Michaela Dolinová. A malí návštěvníci se mohou těšit na hudební interaktivní pohádku či loutkové divadlo.