V Hostivaři nečekají na Godota, ale na autobusové zastávky

17. 04. 202222:30
V Hostivaři nečekají na Godota, ale na autobusové zastávky
foto: Jan Svoboda, PrahaIN.cz/Zastávka MHD

Klasik absurdního dramatu by mohl hledat inspiraci na Praze 15. Od roku 2019 zde zástupci městské části opakovaně urgují na magistrátu osazení chybějících přístřešků na autobusových zastávkách. A konec příběhu je stále v nedohlednu.

Jak informuje na webu Prahy 15 Michal Frauenterka (ODS), místostarosta pro dopravu této městské části, vyřízení žádosti ohledně umístění 27 autobusových přístřešků požadují od počátku tohoto volebního období. Uvádí, že vzhledem k tomu, že městská část nemá pravomoc ani oprávnění pro výměnu nebo osazení nových přístřešků, může být pro občany někdy zavádějící skutečnost, že na zastávkách zůstala lavička s nápisem MČ Praha 15, ale přístřešek zmizel. Tehdejší přístřešky byly městem často osazovány bez laviček a městská část je následně instalovala z vlastní iniciativy.

Z původně požadovaného seznamu 27 zastávek byly instalovány dva nové přístřešky v Milánské ulici a jeden BUS přístřešek u OC Hostivař.

Potom přišlo dvouleté období předávání pravomoci k této agendě, které si na městě přebírala společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP). Pak na městě probíhaly diskuse o designu podoby zastávek. V roce 2021 dostala Městská část Praha 15 zprávu, že THMP plánuje výměnu přístřešků. Tedy ne pouhé doplnění těch, které byly původně požadovány. Letos THMP informovala městskou část, že s výměnou většiny přístřešků jsou technické a administrativní problémy a tato situace dosud trvá.