VIDEO Ukrajina je odpad, křičela dívka na Václavském náměstí. Rozhovor s ní jsme se rozhodli cenzurovat

17. 09. 202217:53
VIDEO Ukrajina je odpad, křičela dívka na Václavském náměstí. Rozhovor s ní jsme se rozhodli cenzurovat
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Michaela E. S. na demonstraci KSČM, září 2022

„Vladimír Putin je nejlepší na světě, je to nejlepší vůdce a já ho miluju. A omlouvám se za všechny ukro-nacisty tady v Český republice. Protože já nesouhlasím s Ukrajinou, Ukrajina je odpad, Banderovci. A Vladimír Putin je hrdina."

To jsou slova, která reportér PrahaIN.cz zachytil na kameru v momentě, kdy procházel mezi účastníky sobotní demonstrace KSČM. Dotyčnou ženu jsme později identifikovali jako Michaelu E. S. 

Ta je svými proruskými postoji známá a náš server na ni opakovaně upozornil už v květnu a červnu.

Zachytili jsme ji mimo jiné na magistrátu hlavního města, kde na mikrofon provolávala slávu Rusku.

„Prostě Putin je zlatíčko, je to úžasnej člověk, já ho hrozně obdivuju, že tohle všechno snáší. Nic za tím není. Moje emoce a přesvědčení, že on není žádný agresor, že je úžasný člověk," řekla tehdy.

Jak PrahaIN.cz zjistila, jde o dceru Vítězslava Nováka z SPD. Na náš přímý dotaz během sobotní demonstrace potvrdila, že je to fakt.

Michaela E. S. na demonstraci KSČM, září 2022. foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz

Volím KSČM

„Bohužel je to pravda, ale nehlásím se ke svýmu otci, protože on se o mně nikdy nestaral a nekomunikujeme spolu, takže bych s ním byla nerada spojována, jelikož to, co o mně koluje za lži, to není pravda,“ přiblížila.

Co zdůraznila, že ruský prezident je sexy. Reportéra požádala, aby její slova tlumočil.

Stejně tak podtrhla, že nevěří SPD a předsedovi hnutí Tomio Okamurovi. „Budu volit KSČM a pana Skálu za prezidenta," řekla našemu serveru. Okamura je prý populista a nestojí si za svými slovy, odůvodnila.

Rozhovor s Michaelou E. S. je po rozhodnutí šéfredaktora serveru PrahaIN.cz zkrácen. „Některá konstatování by mohla naplňovat skutkovou podstatu trestného činu. Jistá sdělení Michaely E. S. jsou za hranou a na jejich šíření se nebudeme podílet, ač tím můžeme narušit objektivitu, o níž se snažíme,“ uvedl za PrahaIN.cz Jan Holoubek.

Podobně otevřenou podporu ruského prezidenta, který stojí za útokem na Ukrajinu, jsme na místě jinak nezaznamenali. Tričko s ním měla pouze Nováková. S nikým v davu se nebavila, někteří od ní dokonce ustupovali.

„Nejsem žádnej blázen, ačkoli jsem se léčila na psychiatrii, jsem normální člověk. A řekla jsem to tak, jak to cejtim, protože ano, podporuji Putina a myslím to opravdu vážně," vzkázala nám Nováková už před časem.

Z jejího profilu na IG (aktuálně nedostupného)

S přispěním Víta Hassana.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných