ZBLÍZKA Na pražském Výstavišti vítr zboural x set kilovou tabuli

20. 02. 202216:31
ZBLÍZKA Na pražském Výstavišti vítr zboural x set kilovou tabuli
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz (stejně jako ostatní)/Tabule, kterou vyvrátil vítr

O síle větru, který se prohnal republikou, se Pražané přesvědčují dodnes. Fotoreportér serveru PrahaIN.cz v neděli navíc nafotil obrovskou informační tabuli, která druhým dnem leží na Výstavišti. Kolem jezdí děti na koloběžkách i maminky s kočárky. Jedna z nich ho na problém upozornila, když viděla, že fotí areál.

„Myslela jsem si, že jde o úmyslně položenou desku, ale když jsem šla s Rozárkou blíž, bylo vidět, že je to zatížené a vítr to strhnul, podívejte," řekla našemu redaktorovi dvaatřicetiletá Eva Bláhová. Položená, spíše tedy převrácená deska byla skutečně svržená. Je to patrné na ohnutém podkladu, který byl vsunutý pod betonové čtverce.

Váhu desky náš reportér odhadl „na klidně 150–200 kilo".

Redakce na problém upozornila zástupce Výstaviště.

Nárazy větru jsou znát...

Desítky zásahů hasičů v Praze

Ve čtvrtek vichřice v Česku způsobila výpadky v dodávkách elektřiny u statisíců odběratelů, problémy na železnici i na silnicích a materiální škody. Nynější vítr připravil o dodávky proudu až přes 50.000 odběratelů, omezil i provoz na několika železničních tratích. Aktuální výstraha ČHMÚ na vítr s nízkým stupněm nebezpečí platí pro celé Česko do dnešního večera, další ale následuje od dnešní půlnoci do úterního rána.

Hasiči v Praze v sobotu zasahovali celkem šedesátkrát.

V neděli sice v Praze stále fouká, intenzita větru je ve srovnání se sobotou mnohem nižší.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných