Žena zahnala fanouška Slavie koštětem. Močil jí pod okny

23. 04. 202317:10
Žena zahnala fanouška Slavie koštětem. Močil jí pod okny
foto: Čtenářka PrahaIN.cz/Po vršovickém derby 22. dubna 2023

Je jí jedno, jestli vyhrál ten, či onen tým. Roky ji vadí, jak to vypadá po zápase. Tak se pro server PrahaIN.cz vyjádřila obyvatelka Vladivostocké ulice v Praze 10. Řekla nám, že z poklidného místa se po fotbalových zápasech stává „dobytčí trh“.

Důvod?

Opilí fanoušci a hordy odpadků, které po nich zůstávají. Některé nám po sobotním duelu mezi Slavií a Bohemians nafotila. Policisté s tím prý nic nedělají.

„Jediné štěstí, že jsou na radnici rozumní, vědí, co je to tady za dobytky a pokaždé to začnou ještě ten den vyvážet,“ popsala žena naší redakci.

Několikrát se jí také stalo, že přistihla opilé mladíky, jak močí pod okny. „Nebylo to několikrát, ale furt. Jednoho jsem hnala koštětem. Chodí ještě před zápasem, protože už tam jdou nametení, takže se to tady potom potácí, to vidíte, jak jsou ožralí všude, potom se jdou pobavit na zápas a potom zase ta samá situace. Dokonce sousedce zvraceli do květináčů, protože bydlí dole a měla je na úrovni chodníku, už je tam pochopitelně nemá,“ doplnila.

PrahaIN.cz byla shodou okolností na sobotním zápase také. Soustředili jsme se ovšem pouze na výkon hráčů.

Fotbalisté Bohemians prohráli 3:0 a v tabulce zůstávají čtvrtí. Slavia si pomohla díky lepšímu skóre k první příčce, protože Sparta nečekaně klopýtla na Slovácku, kde vybojovala bod za remízu 1:1.

Odpadkový koš po sobotním klání. Foto: Čtenářka PrahaIN.cz

Radnice se snaží

Dotyčná čtenářka našeho serveru šla po zápase ven a fotila.

„Podívejte, jak vypadají koše. Opět jsem byla v nervu, tak jsem to říkala i policistovi, ale ten mě odbyl, že to není jeho starost,“ doplnila. V neděli dopoledne už prý byly všechny koše vyvezené.

Nepořádek v Praze 10 není problém spojený pouze s fotbalem. Naše redakce opakovaně informovala (zde nebo zde) o konkrétních lokalitách, kde si obyvatelé dělají z veřejného prostoru skladiště.

Radnice na to už vloni reagovala speciálními informačními cedulemi.

„Celkově je kladen důraz na motivaci obyvatel nakládat s odpadem odpovědně. Například jsou k dispozici informace o možnostech zřízení domovních stání pro nádoby na tříděný odpad, zajištění sběrných nádob na bioodpad, možnostech předcházení vzniku odpadu či ze získané dotace poskytujeme (opakovaně) zahradní kompostéry,” řekl pro PrahaIN.cz místní starosta Martin Valovič z ODS.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných